DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
22. aprīlī, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Eksperti diskutēs par Latvijas ekonomiskās izaugsmes scenārijiem un veicamajiem mājasdarbiem

Biznesa augstskola Turība 29. aprīlī plkst. 14.00-15.00 organizē tiešsaistes viedokļu ringu “Latvijas ekonomiskās izaugsmes scenāriji: tērēsim, taupīsim vai pelnīsim?”, lai diskutētu no dažādu nozaru ekspertu skatupunkta par reālāko Latvijas attīstības un ekonomiskās izaugsmes scenāriju un veicamajiem mājasdarbiem.

Diskusija tiks translēta tiešsaistē Turības Facebook lapā. Diskusijā piedalīsies šādi eksperti:

  • Zane Driņķe – Biznesa augstskolas Turība rektore un profesore, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Zināšanu ekonomikas padomes priekšsēdētāja;
  • Daunis Auers - Latvijas Stratēģijas un ekonomikas risinājumu institūta (domnīcas LaSER) valdes priekšsēdētājs, Latvijas Universitātes profesors, Eiropas un Baltijas valstu politikas, politisko risku un ekonomikas konkurētspējas pētnieks;
  • Arnis Kaktiņš - sociologs, sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS direktors;
  • Andris Vanags - AS “SAKRET Holdings” padomes priekšsēdētājs, Rīgas Tehniskās universitātes padomes priekšsēdētājs,
  • Kaspars Rožkalns - SIA “UPB Nams” valdes priekšsēdētājs, bijušais Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktors.

Latvijas Stratēģijas un ekonomikas risinājumu institūts (domnīca LaSER) šogad aprīlī ir veicis pētījumu “Četri scenāriji Latvijai”, kur apvienoti prāta vētras, aptaujas, datu analīzes un dokumentu izpētes elementi, lai kartētu iespējamās pārvērtības un pārmaiņas Latvijā līdz 2040.gadam.

Kā norāda pētījuma veicēji, Latvija ir unikālā situācijā – tai ir starptautiski pozitīvi un pat salīdzinoši augsti novērtēta politiskā sistēma un birokrātiskas institūcijas, bet salīdzinājumā ar Igauniju un Lietuvu jau ilgstoši stagnējoša ekonomiskā sistēma, kas tagad jau būtiski atpaliek no tuvākajiem kaimiņiem.

Šobrīd politikas veidotāji saskaras ar vairākiem stratēģiskiem ilgtermiņa izaicinājumiem – karš Ukrainā, Krievijas agresīvā retorika, politiskā nenoteiktība ASV, recesija un ekonomiskā stagnācija – kas ietekmēs Latvijas attīstību ilgtermiņā. Bet kāds tad ir Latvijas nākotnes redzējums valsts labklājībai, attīstībai un ekonomiskajai izaugsmei?

Tāpēc šajā diskusijas laikā dažādi nozaru eksperti un uzņēmēji vērtēs piedāvātos četrus Latvijas attīstības un ekonomiskās izaugsmes scenārijus (1.scenārijs – “Baltijas tīģeris”; 2. scenārijs –“Ziemeļvalsts Latvija”; 3. scenārijs – “Gurdenā Latvija”; 4. scenārijs – “Vientuļā Latvija”), apspriežot reālākos attīstības scenārija variantus un veicamos īstermiņa un ilgtermiņā mājasdarbus.

Tāpat viedokļa ringa mērķis ir arī veicināt plašāku diskusiju sabiedrībā par Latvijas nākotnes redzējumu un kurp virzīties, lai visiem - gan politikas veidotājiem, gan sabiedrībai kopumā - būtu vienota vīzija un skaidrs virzības ceļš.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI