DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
02. septembrī, 2020
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Aizsardzības ministrija piedalīsies sarunu festivālā “Lampa”

Jau tradicionāli piedaloties sarunu festivālā “Lampa”, 3. un 4. septembrī Aizsardzības ministrija organizēs diskusijas par valstī un sabiedrībā aktuāliem aizsardzības jomas tematiem.

Ikviens varēs sekot līdzi tiešsaistes diskusijām ““Kremlinoloģija” jeb demokrātija Putina gaumē”, “Visaptveroša valsts aizsardzība – Covid-19 gadījuma analīze un mācības” un “Kas valdīs pār pasauli pēc Covid-19?”. Diskusijai “Kā vienā karā uzvarēt divas lielvaras” varēs sekot līdzi gan tiešsaistē, gan klātienē. Diskusijas tiek rīkotas sadarbībā ar Latvijas Kara muzeju.

Rīt, 3. septembrī, plkst. 14.00 notiks diskusija ““Kremlinoloģija” jeb demokrātija Putina gaumē”, un tajā apspriedīs Covid-19 ietekmi uz Krievijas politiku, Kremļa populārākos vēstījumus un ietekmi Baltkrievijā. Sarunu vadīs aizsardzības nozares ziņu portāla “Sargs.lv” redaktors Kārlis Roķis, un tajā piedalīsies politologs, Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes lektors un bloga latvijasdrosiba.lv autors Andis Kudors, vadošais Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas Drošības un stratēģiskās pētniecības centra pētnieks Toms Rostoks, žurnālists, NVO un Facebook kopienas “Eiropas krievu iniciatīva” iniciators Igors Vatoļins un portāla TVNET žurnālists un topošais politologs Iļja Kozins.

4. septembrī plkst. 14.30 diskusijā “Visaptveroša valsts aizsardzība – Covid-19 gadījuma analīze un mācības” piedalīsies Ministru prezidenta biedrs, aizsardzības ministrs Dr. Artis Pabriks, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieka vietnieks Mārtiņš Baltmanis, Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas Rīgas un Latvijas arhibīskaps Jānis Vanags  un Latvijas Transatlantiskās organizācijas  ģenerālsekretāre Sigita Struberga. Visaptverošas valsts aizsardzības kontekstā rīkoto diskusiju par mācībām, kas gūtas no Covid-19, vadīs Latvijas Radio žurnālists Aidis Tomsons.

Savukārt plkst. 18.30 norisināsies diskusija “Kas valdīs pār pasauli pēc Covid-19?”, kurā Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons, žurnāla “Ir” komentētājs Pauls Raudseps, Valsts prezidenta padomniece digitālās politikas jautājumos Ieva Ilvesa un Latvijas Bankas Ģenerālsekretariāta padomnieks Andris Strazds spriedīs par koronavīrusa ietekmi uz ģeopolitiskajiem, tehnoloģiskajiem, ekonomiskajiem un informatīvas telpas procesiem pasaulē. Sarunu vadīs pētnieks Mārtiņš Kaprāns.

Visu trīs diskusiju tiešraides būs pieejamas Latvijas armijas Youtube kontā un sarunu festivāla “Lampa” tīmekļvietnē. Skatītāji varēs iesaistīties tiešsaistes diskusijās,  uzdodot jautājumus komentāru sadaļā.

Tiešsaistē un klātienē skatītāji varēs vērot noslēdzošo diskusiju “Kā vienā karā uzvarēt divas lielvaras”, kas norisināsies 4. septembrī plkst. 20.00 Latvijas Kara muzejā. Sarunā piedalīsies Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātes profesors, grāmatas “Neatkarības kara stāsti 1918 – 1920” autors Ēriks Jēkabsons, Vidzemes Augstskolas rektors un vēsturnieks Gatis Krūmiņš, Latvijas Kara muzeja vēsturniece Barba Ekmane un Nacionālo bruņoto spēku Apvienotā štāba priekšnieka vietnieks operacionālajos jautājumos brigādes ģenerālis Georgs Kerlins. Analizējot Latvijas Neatkarības kara pieredzi, diskusijas dalībnieki centīsies izprast tā veiksmes stāstu un mūsdienām sniegtās mācības.

Noslēdzošā diskusija tiks rīkota, ievērojot epidemioloģiskās drošības pasākumus Covid-19 izplatības mazināšanai, tādēļ skatītāju vietu skaits būs ierobežots.

Aizsardzības nozare sarunu festivālā “Lampa” piedalās jau piekto gadu, lai sniegtu iespēju sabiedrībai diskutēt par aktuāliem aizsardzības jomas tematiem. Sarunu festivāls “Lampa” ir ikgadējs pasākums, kura mērķis ir mudināt Latvijas iedzīvotājus aktīvi iesaistīties sabiedriskajos un politiskajos procesos, piedāvājot atvērtu diskusiju ar dažādiem viedokļu līderiem.

Šogad festivāls norisinās no 2. līdz 5. septembrim digitāli un klātienē. Ar sarunu festivāla “Lampa” programmu var iepazīties šeit: 

https://festivalslampa.lv/lv/jaunumi/lampa-2020-ka-piedzivot-festivalu-sogad  

Informācija par Aizsardzības ministrijas pasākumiem pieejama šeit:

https://festivalslampa.lv/lv/dalibnieki/525  

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU