DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
19. jūlijā, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

Starptautiskajā putnu vērotāju zīmējumu konkursā laureātu vidū ir trīs darbi no Latvijas

Starptautiskā gājputnu atgriešanās reģistrācijas programma “Dzīvais pavasaris” (Spring Alive), ko Latvijā koordinē Latvijas Ornitoloģijas biedrība, izziņojusi  bērnu zīmējumu konkursa “Es vēroju putnus” rezultātus. Laureātu vidū ir godalgoti trīs darbi no Latvijas. 

Vecuma grupā līdz deviņiem gadiem 1. vietu ieguvis Antonio Stefo no Albānijas, 2. vietu – Sabīne Valtere no Latvijas un 3. vietu – Evelīna Junkure no Latvijas. Savukārt vecuma grupā no 10 līdz 16 gadiem 1. vietu ieguva Natālija Tomickova no Čehijas, 2. vietu – Lana Emīlija Kondrāte no Latvijas, bet 3. vietu Danils Gerasimovs no Kazahstānas.   

Konkursa dalībniekam bija jāiesniedz ar roku zīmēts zīmējums, kurā būtu atainota putnu un dabas vērošana, paturot prātā atbildīga un uzmanīga putnu vērotāja rīcības pamatprincipus. 

Darbus divās vecuma kategorijās – vecuma grupā līdz 9 gadiem un vecuma grupā no 10 līdz 16 gadiem – vērtēja starptautiska žūrija, kurā bija “BirdLife International”, “Spring Alive”, “Heidelberg Cement” pārstāvji. 

“Dzīvais pavasaris” ir starptautisks projekts, kura mērķis ir radīt bērnos interesi par putniem un to aizsardzību, ļaujot piedzīvot putnu migrācijas burvību pašu acīm un kura 2020. gada tēma ir kā kļūt par labu putnu vērotāju. 

Projekta būtība ir bērniem, viņu ģimenēm, draugiem, skolotājiem Eiropā, Āzijā un Āfrikā vairot izpratni par gājputnu sugu aizsardzības nepieciešamību, mudinot tos pašiem vērot putnus un ziņot par gājputnu – baltā stārķa, bezdelīgas, svīres, dzeguzes, bišu dzeņa, krastu čurkstes un smilšu tārtiņa – novērojumiem savā apkaimē, reģistrējot tos tiešsaistē http://www.springalive.net/lv-lv/migrations/addnew

Projektu jau desmito gadu koordinē starptautiskā dabas aizsardzības organizāciju savienība “BirdLife International”, ko Latvijā pārstāv Latvijas Ornitoloģijas biedrība. Projekta īstenošanu jau otro gadu finansiāli atbalsta “BirdLife International” sadarbības partneris – starptautiskais uzņēmums “HeidelbergCement”. Plašāk: www.springalive.net.

Latvijas Ornitoloģijas biedrība ir lielākā dabas organizācija Latvijā, kura ir starptautiskās putnu aizsardzības organizācijas “BirdLife International” pārstāve Latvijā. Plašāk: www.lob.lv  un Facebook.com/LOB.LV .
Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU