DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
26. jūnijā, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

Uguns nešķiro - sargi mežu no uguns!

Sausā un saulainā laikā paaugstinās ugunsbīstamība mežos visā Latvijā, turklāt, saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sniegto informāciju, lielais karstums turpināsies arī nedēļas nogalē. AS “Latvijas valsts meži” (LVM) aicina dabas draugus būt īpaši uzmanīgiem mežā un stingri ievērot noteiktās ugunsdrošības prasības, lai neizceltos postošs meža ugunsgrēks.

Šogad LVM apsaimniekotajos mežos jau likvidēti vairāk nekā 100 meža ugunsgrēki ar kopējo uguns skarto platību vairāk nekā 60 hektāri. Aptuveni 1/3 no degušās teritorijas ir tieši jaunaudzes – priežu un egļu stādījumi, kas mērķtiecīgi audzēti kvalitatīva meža iegūšanai nākamajām paaudzēm.

LVM Dienvidlatgales reģionā šogad reģistrēts lielākais meža ugunsgrēku skaits – 28, savukārt Zemgales reģionā – 22 ugunsgrēki. Lielākais līdz šim likvidētais meža ugunsgrēks 9,3 ha platībā reģistrēts Dienvidlatgales reģionā. Visbiežākie ugunsnelaimju izcelšanās iemesli saistīti ar cilvēku neuzmanīgu rīcību ar uguni. Šogad reģistrēti arī 11 gadījumi, kad mežs ir aizdedzināts ļaunprātīgi.

“Atgādinām, ka mežā strikti jāievēro ugunsdrošības prasības un aizliegta jebkāda atklātas liesmas veidošana ārpus speciāli ierīkotām ugunskura vietām. Atceramies, ka pašreiz mežā ir sauss un postošs meža ugunsgrēks var sākties pat no vismazākās dzirksteles,” skaidro LVM meža aizsardzības un ugunsdzēsības vadītājs Edijs Leišavnieks.

LVM aicina mežā gājējus būt īpaši piesardzīgiem un uzmanīgiem un stingri ievērot noteiktās ugunsdrošības prasības.

Uzturoties mežos un purvos ir aizliegts:

  • nomest degošus vai gruzdošus sērkociņus, izsmēķus vai citus priekšmetus,
  • kurināt ugunskurus (izņemot īpaši ierīkotas vietas, kas nepieļauj uguns izplatīšanos ārpus šīs vietas),
  • atstāt ugunskurus bez uzraudzības,
  • dedzināt atkritumus,
  • braukt ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem pa mežu un purvu ārpus ceļiem,
  • veikt jebkuru citu darbību, kas var izraisīt ugunsgrēku.
Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU