Dūņu izvešana notiks no “Daugavgrīvas” dūņu krātuves “Vārnukrogs 2104” Jūrmalā. Utilizācijai nododamu notekūdeņu dūņu kopējais plānotais apjoms gada laikā ir 42 300 tonnas. Piedāvājumu iesniegšanas termiņš ir 14. jūlijs.
Bioloģiskas dūņas veidojas SIA “Rīgas ūdens” veiktajā notekūdeņu attīrīšanas procesā. Nonākot Bioloģiskās attīrīšanas stacijā "Daugavgrīva”, notekūdeņi vispirms tiek mehāniski attīrīti no smiltīm un dažādiem priekšmetiem, bet pēc tam attīrīti bioloģiski, izmantojot aktīvās dūņas. Izlietotās dūņas tiek novadītas uz dūņu blīvētājiem un apstrādātas metāntvertnēs, tā iegūstot biogāzi, kuru pēc tam izmanto siltumapgādes vajadzībām.
Ņemot vērā dūņās esošās vērtīgās barības vielas, tās ir arī labs augsnes mēslošanas līdzeklis, ko izmantot augsnes sastāva uzlabošanai lauksaimniecībā, mežsaimniecībā, teritoriju apzaļumošanā, degradēto platību rekultivācijā un komposta veidošanai. SIA “Rīgas ūdens” šī konkursa sakarā jau ir uzsācis pārrunas ar Latvijas Zemnieku federāciju, kā arī lielākajām lauksaimnieku apvienībām.
Dūņu izmantošanu regulē Ministru kabineta noteikumi “Noteikumi par notekūdeņu dūņu un to komposta izmantošanu, monitoringu un kontroli”, kas izdoti saskaņā ar likumu „Par piesārņojumu” un Eiropas Padomes direktīvu „Par vides, jo īpaši augsnes, aizsardzību, lauksaimniecībā izmantojot notekūdeņu dūņas”.