Izrādē piedalās līdz 20 skatītājiem, darbība noris nevis vienā telpā, bet visā Rīgas cirka ēkā, kur katrs skatītājs veic individuālu maršrutu audiogida pavadībā – distancēti no pārējiem apmeklētājiem. “Brīnuma skartajos” skatītāji izpēta dažādas cirka ēkas telpas, dzird audiostāstus un mūziku, redz kinohroniku fragmentus, hologrammiskus sižetus un sastop aktierus maskās.
2020. gada rudenī paredzēts uzsākt cirka ēkas rekonstrukciju, līdz ar to ēka apmeklētājiem nebūs pieejama vairākus gadus.
Rīgas cirka direktore Liene Pērkone uzsver, ka izrāde “Brīnuma skartie” kļuvusi par vienu no pirmajiem kultūras piedāvājumiem, kas šobrīd Latvijā skatāmi klātienē: ““Brīnuma skartie” tika radīti kā veltījums tobrīd 130 gadus vecajai cirka ēkai, kas pieredzējusi dažādus laikus un varas. Šī ir ne tikai viena no retajām izklaidēm, kas apvienojama ar pandēmijas ierobežojumu ievērošanu, bet arī iespēja vēl dažus mēnešus piedzīvot cirka vēsturisko šarmu, jo jau šoruden plānots uzsākt ēkas rekonstrukcijas darbus.”
Pirmās četras atjaunotās izrādes cirkā veiksmīgi noritēja jau maija beigās. Izrādes apmeklētāja, Ekonomikas un kultūras augstskolas studente Rūta Sabīne Nīmante, par “Brīnuma skartajiem” izsakās kā par unikālu, oriģinālu un mistisku piedzīvojumu: “Šī izrāde ir lielisks instruments, lai iepazītu cirka māju kā personību. Ielūkojoties dažādajās telpās aiz priekškara, uz cirka ēku sāku raudzīties pavisam citām acīm – tagad jūtos, it kā cirka ēka būtu mans vectētiņš, pie kura atkal un atkal gribas aiziet padzert tēju.”
Turpmāko izrāžu datumi:
15. – 19. jūnijs,
20.–25. jūlijs,
24.–28. augusts,
7.–11. septembris.
Biļetes iespējams iegādāties: cirks.lv/biletes
Rīgas cirks ir daudzfunkcionāls mākslas centrs, kas mērķtiecīgi strādā ne tikai pie nozīmīgu un aktuālu cirka izrāžu piedāvāšanas arvien plašākai publikai, bet arī ilgtermiņā veicina cirka nozares attīstību un atpazīstamību Latvijas sabiedrībā.