DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. maijā, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Rīgas cirkā atsākta izrāde “Brīnuma skartie” ar individuālu maršrutu katram skatītājam

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Rīgas cirks savā repertuārā ir atjaunojis mazformāta izrādi “Brīnuma skartie”. Šī izrāde, kas tapusi kopā ar teātra trupu Kvadrifrons (režisors – Reinis Boters), radīta 2018. gadā, vēl nenojaušot par Covid-19 drošības pasākumiem, taču tās formāts ir ideāli atbilstošs valstī šobrīd pastāvošajiem ierobežojumiem.

Izrādē piedalās līdz 20 skatītājiem, darbība noris nevis vienā telpā, bet visā Rīgas cirka ēkā, kur  katrs skatītājs veic individuālu maršrutu audiogida pavadībā – distancēti no pārējiem apmeklētājiem. “Brīnuma skartajos” skatītāji izpēta dažādas cirka ēkas telpas, dzird audiostāstus un mūziku, redz kinohroniku fragmentus, hologrammiskus sižetus un sastop aktierus maskās.

2020. gada rudenī paredzēts uzsākt cirka ēkas rekonstrukciju, līdz ar to ēka apmeklētājiem nebūs pieejama vairākus gadus.

Rīgas cirka direktore Liene Pērkone uzsver, ka izrāde “Brīnuma skartie” kļuvusi par vienu no pirmajiem kultūras piedāvājumiem, kas šobrīd Latvijā skatāmi klātienē: ““Brīnuma skartie”  tika radīti kā veltījums tobrīd 130 gadus vecajai cirka ēkai, kas pieredzējusi dažādus laikus un varas. Šī ir ne tikai viena no retajām izklaidēm, kas apvienojama ar pandēmijas ierobežojumu ievērošanu, bet arī iespēja vēl dažus mēnešus piedzīvot cirka vēsturisko šarmu, jo jau šoruden plānots uzsākt ēkas rekonstrukcijas darbus.”

Pirmās četras atjaunotās izrādes cirkā veiksmīgi noritēja jau maija beigās. Izrādes apmeklētāja, Ekonomikas un kultūras augstskolas studente Rūta Sabīne Nīmante, par “Brīnuma skartajiem” izsakās kā par unikālu, oriģinālu un mistisku piedzīvojumu: “Šī izrāde ir lielisks instruments, lai iepazītu cirka māju kā personību. Ielūkojoties dažādajās telpās aiz priekškara, uz cirka ēku sāku raudzīties pavisam citām acīm – tagad jūtos, it kā cirka ēka būtu mans vectētiņš, pie kura atkal un atkal gribas aiziet padzert tēju.”

Turpmāko izrāžu datumi:

15. – 19. jūnijs,

20.–25. jūlijs,

24.–28. augusts,

7.–11. septembris.

Biļetes iespējams iegādāties: cirks.lv/biletes

Rīgas cirks ir daudzfunkcionāls mākslas centrs, kas mērķtiecīgi strādā ne tikai pie nozīmīgu un aktuālu cirka izrāžu piedāvāšanas arvien plašākai publikai, bet arī ilgtermiņā veicina cirka nozares attīstību un atpazīstamību Latvijas sabiedrībā.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU