DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
23. aprīlī, 2020
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Zemgalē kultūras tūrisma maršrutu izveide turpinās tiešsaistē

Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam Eiropas kaimiņattiecību instrumenta atbalstītā projekta ENI-LLB-1-108 “Nemateriālā kultūras un vietējās vēstures mantojuma saglabāšanas, pieejamības un attīstības veicināšana, uzlabojot kultūras tūrisma konkurētspēju Latvijā, Lietuvā un Baltkrievijā” ( Rediscover the roots of regions) partneru otrais saiets globālās pandēmijas iespaidā notika tiešsaistē. Minēto saietu, tāpat kā pirmo, kas gada sākumā notika Neretas novadā, organizēja vadošais partneris – Zemgales Plānošanas reģions. Attālināti tajā piedalījās partneri no Neretas novada un Jēkabpils pašvaldības, Viļņas rajona administrācijas, Rokišķu Reģionālā muzeja un Polockas rajona Sporta un tūrisma departamenta.

Šoreiz diskusijas degpunktā bija jautājumi, kas saistīti ar trīs kopīgu, tematisku tūrisma maršrutu ceļvežu sagatavošanu. Projekta partneri visās trīs kaimiņvalstīs pavisam identificējuši gandrīz 100 ievērības vērtus tūrisma objektus, kas iekļaujami amatniecības, nemateriālā kultūras mantojuma, izcilu personību un notikumu maršrutā. Visvairāk objektu - 42 pieteikts pēdējā no tiem. Tādējādi Zemgalē, piemēram, ceļotāji varēs iepazīties ar agrāko laiku valstsvīru Jāņa Čakstes, Kārļa Ulmaņa, literātu – Ādolfa Alunāna, Viļa Plūdoņa, Annas Brigaderes, Andreja Upīša, Raiņa, Aleksandra Grīna, Elzas Stērstes, Edvarta Virzas, Jāņa Jaunsudrabiņa, komponista Pētera Barisona, gleznotāja Ģederta Eliasa, tēlnieka Voldemāra Jakobsona dzīvi un daiļradi, kā arī ar Ziemassvētku kauju norises vietām un UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā iekļautā Strūves meridiāna loka punktu Jēkabpilī.

Savukārt pirmajā un otrajā maršrutā pieteikti attiecīgi 27 un 25 objekti. Amatniecībai veltītajā maršrutā Zemgalē, piemēram, varēs atrast Amatu māju Aucē un Dobelē, amatniecības centru “Rūme” Zasā, “Māzeru” Vīpē, “Mazo kāpu” Koknesē, keramikas darbnīcu Atašienē, Pilsrundālē, Svētē un Svitenē.  Nemateriālā kultūras mantojuma izzināšanu Zemgalē ceļotāji vislabāk varēs veikt Aizkraukles Vēstures un mākslas muzejā “Kalna Ziedi”, apskates saimniecībā “Vaidelotes” Codes pagastā, lauku sētā “Caunītes” Cenu pagastā un “Gulbji” Rubenes pagastā, biedrības “Baltaine” radošajā mājā Koknesē, kā arī apskates saimniecībā “Boļāni” Sēlpils pagastā.   Katram no maršrutiem nosaukumu vēl precizēs, taču konceptuāla vienošanās par tematisko ceļvežu struktūru un vizuālo identitāti tika panākta jau tagad, notika šo iespieddarbu dizaina autores piedāvāto konceptu vētīšana, lēma par ilustratīvo materiālu nodrošināšanu. Līdzās maršruta kartei, īsam teritorijas un katra objekta aprakstam plānots ievietot arī informāciju par projekta ieviešanas laikā no jauna radītajiem tūrisma produktiem – vides objektiem un muzeju interaktīvajām ekspozīcijām. Turpmāk partneri strādās pie faktu precizēšanas, tekstu rediģēšanas un tulkošanas latviešu, lietuviešu, baltkrievu, krievu un angļu valodā, dizaina saskaņošanas. Visu trīs ceļvežu sagatavošanu plānots pabeigt un nodot drukāšanai līdz rudenim, lai jau nākamā gada sākumā jaunos maršrutus varētu prezentēt starptautiskajās tūrisma izstādēs Rīgā, Viļņā un Minskā. Runājot par citām projekta aktivitātēm, partneri strādās pie muzeju jaunu ekspozīciju sagatavošanas, Neretas novadā, piemēram, turpināsies vietējā Kultūras nama renovācija un brīvdabas estrādes būvniecība, bet valstī ieviestais ārkārtas stāvoklis, pagaidām neskaidrības rada audēju plenēra rīkotājiem, kā arī koktēlnieku plenēra un seno mūzikas instrumentu festivāla organizētājiem Jēkabpilī.

Projekta kopējais finansējums ir 1 031 590,97 eiro, tostarp Eiropas Savienības finansējums – 928 431,87 eiro.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU