DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
04. martā, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

Drīzumā izdos grāmatu par Latvijas sēnēm

Drīzumā pie lasītājiem nonāks sen lolotā „Lielā Latvijas sēņu grāmata”, kas būs vērienīgākais izdevums par sēnēm latviešu valodā. Grāmatas autores ir sēņotāju un dabas mīļotāju vidū labi zināmās Latvijas Dabas muzeja mikoloģes Inita Dāniele un Diāna Meiere.

Pirmajā pavasara saulītē jau izauguši ēdamo sēņu jaunās sezonas pirmie vēstneši – lāčpurni –, no zemsedzes spraucas koši sarkanās Austrijas agrenes un atklātākās vietās manāmi arī indīgie ķerveļi jeb parastās bisītes. Kāda šogad būs sēņu raža šobrīd ir pāragri prognozēt, bet droši var apgalvot, ka vairāk vai mazāk sēnes aug jebkādos laika apstākļos un Latvijā to daudzveidība ir ļoti liela.

Latvijas Dabas muzeja 175. jubilejas gadā, sadarbībā ar „Karšu izdevniecību Jāņa sēta”, tiks izdota sen gaidītā un lolotā „Lielā Latvijas sēņu grāmata”, kas būs vērienīgākais izdevums par sēnēm latviešu valodā. Grāmatas autores ir Latvijas vadošās mikoloģes Inita Dāniele un Diāna Meiere.

Grāmatā ietverti vairāk nekā 730 sēņu sugu apraksti ar fotogrāfijām. Aprakstītās sugas izvēlētas pēc rūpīgām pārdomām un atlases, lai grāmata būtu interesanta ar dabas pētīšanu saistītu profesiju pārstāvjiem, sēņu vērotājiem, fotogrāfiem un, protams, arī sēņotājiem. „Veidojot izdevumu, vēlējāmies rosināt interesi par sēnēm un to daudzveidību, tādēļ iekļāvām gan tradicionālās cepurīšu sēnes, gan neparastākas vai reti sastopamas sēnes – pūpēžus, piepes, korallenes, receklenes, kaussēnes, rumpučus, pazemes sēnes un citas”, stāsta autores. Izdevumā apkopotas daudzu pētniecības gadu rezultātā uzkrātās zināšanas mikoloģijā.

Atvēršanas svētku nedēļā, no 13. līdz 19. aprīlim, grāmata jau būs nopērkama lielākajās grāmatu tirdzniecības vietās.

Muzeja jubilejas gadā notiek dažādi pasākumi un norises, kurās aicināts piedalīties ikviens interesents. Aicinām sekot līdzi jaunumiem muzeja tīmekļa vietnē un, plānojot apmeklējumu, savlaicīgi iepazīties ar aktuālo informāciju.


Laipni aicināti Latvijas Dabas muzejā – Rīgā, K. Barona ielā 4!

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU