DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
27. februārī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

“SUSTENTO” pārliecinās par Rīgas pils pieejamību

Šodien, 27. februārī, Valsts prezidenta kancelejas pārstāvji kopā ar Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizāciju “SUSTENTO” kopīgi izvērtēja Rīgas pils pieejamību cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Šāda iniciatīva kopā ar nevalstisko sektoru ir būtiska, pievēršot arī citu iestāžu, organizāciju un sabiedrības uzmanību, lai ikdienā risinātu vides pieejamības jautājumus ar mērķi solidarizēt un integrēt visas sabiedrības grupas.

Pēc Rīgas pils iepazīšanas “SUSTENTO” pārstāve Linda Cērpa atzina, ka pils telpas apmeklētājiem ar kustību traucējumiem kopumā ir labi pieejamas: “Jāatzīst, ka vides pieejamība Rīgas pilī ir ļoti laba, it īpaši ņemot vērā ēkas vecumu un tās kultūrvēsturisko statusu. Viss nav ideāli, ir dažas lietas, kur ir iespējams rast uzlabojumus, piemēram, uzbrauktuves padarīt lēzenākas, nodrošināt pietiekamu apgaismojumu telpās, kas piekļaujas liftiem, tomēr kopējā situācija ir ļoti laba.”

Savukārt Valsts prezidenta kancelejas vadītājs Andris Teikmanis pēc tikšanās ar “SUSTENTO” pārstāvjiem atzina, ka ir svarīgi domāt par vides pieejamību un komunikāciju ne tikai personu ar kustību traucējumiem kontekstā, bet arī rast risinājumus citu sabiedrības grupu nepieciešamību nodrošināšanai, lai veicinātu solidārāku un integrētāku sabiedrību. “Runājot par vides pieejamību, ir jādomā arī par tiem cilvēkiem, kam ir redzes, dzirdes vai cita veida traucējumi. Balstoties uz šodienas ieteikumiem, organizēsim apmācības darbiniekiem, lai adekvāti, ātri un precīzi reaģētu uz cilvēku dažādajām vajadzībām, jo vairākus gadsimtus sena ēka ar saviem ierobežojumiem nav iemesls, lai nemeklētu risinājumus pieejamības veicināšanai,” sacīja Valsts prezidenta kancelejas vadītājs Andris Teikmanis, aicinot arī citas publiskā un privātā sektora iestādes domāt par vides pieejamības un komunikācijas risinājumiem personām ar kustību vai uztveres traucējumiem.

“SUSTENTO” pārstāvēja vides pieejamības eksperte Daiga Veinberga un Linda Cērpa.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU