DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
24. februārī, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Ārlietu ministrs aicina Nepālu parakstīt nolīgumu gaisa satiksmes pakalpojumu jomā

2020. gada 24. februārī Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Ženēvā tikās ar Nepālas Karalistes ārlietu ministru Pradepu Kumaru Gjavali (Pradeep Kumar Gyawali), lai pārrunātu abu valstu politiskās un ekonomiskās attiecības, sadarbību starptautiskajās organizācijās un Eiropas Savienības (ES) un Nepālas attiecības.

“Latvija augsti vērtē draudzīgās un pragmatiskās attiecības starp mūsu valstīm, un esam ieinteresēti tās attīstīt kā divpusēji, tā ES līmenī un tādos daudzpusējos formātos, īpaši Apvienoto Nāciju organizācijas formātā,” sacīja E. Rinkēvičs.

E. Rinkēvičs pauda interesi rast abpusēji izdevīgas iespējas Latvijas un Nepālas eksportētājiem un importētājiem, īpaši strauji augošajā informācijas un komunikāciju tehnoloģiju sektorā. Ministrs arī pauda Latvijas interesi stiprināt līgumtiesisko bāzi, tostarp parakstot nolīgumu gaisa satiksmes pakalpojumu jomā.

“Latvija kā ES dalībvalsts ir ieinteresēta regulārā Eiropas Savienības un Nepālas dialogā. Novērtējam ES‑Nepālas Apvienotās komisijas sadarbības formātu un neseno lēmumu noturēt sanāksmes katru gadu. Priecājos, ka pagājušā gada rudenī Katmandu bija iespēja pārrunāt plašu tēmu loku, akcentējot politisku partnerību un attīstības sadarbību, kā arī globālu un reģionālu iesaisti tādos jautājumos kā klimata pārmaiņas, cilvēktiesības, savienojamība un multilaterālisms. Sadarbība ES līmenī paver arī plašākas iespējas savienojamības veicināšanai starp Eiropu un Āziju, balstoties uz Eiropas Savienības stratēģiju savienojamībai ar Āziju,” uzsvēra E. Rinkēvičs.

Tāpat ministrs pauda gandarījumu par Latvijas goda konsula Nepālā Karana Vaidijas darbību, kas sekmē abu valstu biznesa un kultūras kontaktus.

Informācijai:

Latvijas un Nepālas diplomātiskās attiecības nodibinātas 1992. gada 20. aprīlī.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU