DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
11. februārī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

Notiks vebinārs par videi draudzīgām izvēlēm ikdienas dzīvē

2020. gada 13. februārī no plkst. 11.00 līdz 12.30 interesenti varēs tiešraidē sekot līdzi jaunākajam vebināram EPALE platformā “Videi draudzīgas izvēles cilvēka ikdienas dzīvē”, kura vadītājs Māris Olte stāstīs par ilgtspējīgiem risinājumiem mājsaimniecībās, vides izglītību un citiem zaļā dzīvesveida jautājumiem.

Māris Olte ir vides pētnieks, biologs, dabas un bioloģiskās daudzveidības, atbildīgu vides un dabas resursu izmantošanas jautājumu eksperts. Pazīstams kā žurnālists, izzinošu raidījumu (“Vides fakti”, “Te”), kā arī jauniešu spēles “Vides erudīts” vadītājs.

Ņemot vērā globālās klimata pārmaiņas un dažādas tendences, vides aizsardzība kļūst par arvien akūtāku un nozīmīgāku sabiedrības mērķi. Līdz ar to arvien būtiskāk, lai ikvienam iedzīvotājam būtu pieejama informācija par videi veselīgām izvēlēm – atbildīgu dabas resursu izmantošanu un patērēšanu, savu ikdienas paradumu maiņu par labu vides saglabāšanai, kā arī informācija par klimata pārmaiņām kopumā. Reaģējot uz situāciju pasaulē, arī EPALE platforma 2020.gada janvāri, februāri un martu izsludinājusi par vides izglītības un aizsardzības mēnešiem.

Eiropas Komisija nesen ir nākusi klajā ar Eiropas zaļo kursu - vērienīgu pasākumu kopumu, kas ļaus Eiropas iedzīvotājiem gūt labumu no pārejas uz ilgtspējīgu zaļo ekonomiku. Eiropas Zaļais kurss  raksturo Eiropas Savienības jauno izaugsmes stratēģiju, taču pats galvenais - Eiropas zaļais kurss paver ceļu uz godīgu un sociāli taisnīgu pārkārtošanos. Tas ir veidots tā, lai šīs nozīmīgās pārkārtošanās gaitā neatstātu novārtā ne iedzīvotājus, ne reģionus.

Lai risinātu ar ilgtspēju saistītus jautājumus un izveidotu ilgtspējīgāku pasauli, pārmaiņas šajā virzienā ir jāveicina katram cilvēkam (ceturtais globālais ziņojums par pieaugušo izglītību, UNESCO). Lai tas notiktu, pilsoņiem ir jāizglītojas un jāattīsta kompetenču kopums, kas ļautu ikvienam piedalīties tādu sociālo jautājumu risināšanā kā vides aizsardzība, klimata pārmaiņas un atbildīgs patēriņš.

Iepriekšējais EPALE vebinārs tika veltīts pieaugušo karjeras virzībai. Tas ir pieejams ikvienam interesentam EPALE platformā šeit.

EPALE ir atvērtas dalības daudzvalodu platforma (24 Eiropas valstu valodās, tostarp, latviešu) ar vairāk nekā 60 000 reģistrētu lietotāju visā Eiropā. Platforma paredzēta andragogiem, skolotājiem, apmācību vadītājiem, pētniekiem, pasniedzējiem, bibliotekāriem, politikas veidotājiem un ikvienai citai personai, kas strādā pieaugušo izglītības jomā visā Eiropā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU