DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. janvārī, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Gaisa spēku komandiera amatā stāsies pulkvežleitnants Viesturs Masulis

Rīt, 22. janvārī, svinīgā ceremonijā Gaisa spēku komandiera amatā stāsies pulkvežleitnants Viesturs Masulis.

Svinīgajā ceremonijā piedalīsies aizsardzības ministrs Artis Pabriks, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš, bruņoto spēku regulāro spēku vienību komandieri, aicinātie viesi un karavīri.

Pulkvežleitnants V. Masulis dienestu bruņotajos spēkos sācis 1995. gadā, uzsākot studijas Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā. Pulkvežleitnants V. Masulis dienējis dažādos amatos Gaisa spēkos, tostarp bijis Gaisa telpas novērošanas eskadriļas komandieris un Gaisa spēku štāba priekšnieks, un starptautisku dienesta pieredzi ieguvis NATO štābā.

Pulkvežleitnants V. Masulis militāro izglītību ieguvis kā Latvijā, tā ārvalstīs, tostarp papildinājis zināšanas dažāda līmeņa kursos Slovākijā, Vācijā, Zviedrijā un Nīderlandē.

Pulkvežleitnants V. Masulis apbalvots ar Viestura ordeni un saņēmis vairākus aizsardzības ministra, Nacionālo bruņoto spēku komandiera un Gaisa spēku komandiera apbalvojumus.

Gaisa spēku galvenie uzdevumi ir nodrošināt valsts gaisa telpas kontroli un aizsardzību, piedalīties avārijas, ugunsdzēsības un glābšanas darbos un ārkārtējo situāciju izraisīto seku likvidēšanā, cilvēku un dažādu objektu meklēšanas un glābšanas darbos, veikt gaisa transporta uzdevumus, organizēt militārās aviācijas lidojumu drošības pasākumu izstrādi un to izpildi, kā arī saskaņot un kontrolēt militārās aviācijas lidojumus Latvijas Republikas gaisa telpā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU