DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
20. janvārī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

V. A. Tērauda: konferencei par Eiropas nākotni jākļūst par līdzekli, kā atjaunot sabiedrības entuziasmu

“Eiropas nākotnes konferencei ir jāatjauno entuziasms attiecībā uz Eiropas Savienību. Vadošo kandidātu un institucionālu jautājumu apspriešana vien nez vai radīs entuziasmu pilsoņos. Mums ir jārunā par būtisko Eiropas nākotnei un jārod jauns veids komunikācijai ar pilsoņiem,” pirmdien, 20.janvārī, sacīja Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Vita Anda Tērauda, Horvātijas galvaspilsētā Zagrebā notiekošās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu parlamentu Eiropas lietu komisiju priekšsēdētāju sanāksmes (COSAC) laikā tiekoties ar Eiropas Komisijas priekšsēdētājas vietnieci demokrātijas un demogrāfijas jautājumos Dubravku Šuicu (Dubravka Šuica).

“Pirms gada notikušās pilsoņu konsultācijas par Eiropu atklāja, ka Latvijas sabiedrībā ir ievērojama daļa eiro optimistu, maza eiroskeptiķu daļa, bet satraucoši liela daļa apātiski noskaņoto ļaužu. Mums jārada veids, kā sarunā iesaistīt tieši apātisko sabiedrības daļu,” aicināja V.A.Tērauda.

Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja arī norādīja uz tiešās demokrātijas piemēriem Eiropā un Latvijā, kur ar platformas “Mana balss” starpniecību iespējams sniegt ierosinājumus likumdošanas izmaiņu veikšanai un sekot ierosinājuma tālākai attīstībai. “Pilsoņiem ir jābūt iespējai ierosināt jautājums, pievienoties idejām, sekot to izmaiņām, formālai apstiprināšanai un visbeidzot jāgūst pārliecība, ka problēmas tiek risinātas,” sacīja V.A.Tērauda.

Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja no 19. līdz 20.janvārim uzturas darba vizītē Horvātijā, kur piedalās ES dalībvalstu parlamentu Eiropas lietu komisiju priekšsēdētāju sanāksmē (COSAC), ko ik pusgadu rīko ES Padomē prezidējošā valsts. Šoreiz sanāksmes dienaskārtības centrā ir jautājumi par Horvātijas prezidentūras ES Padomē prioritātēm un visas ES prioritātēm turpmākajos gados, un veidiem, kā tās sasniegt.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU