DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. janvārī, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Finanses

Sankciju piemērošana: jaunākais "Jurista Vārda" numurs

Jaunākais, 14. janvāra, “Jurista Vārds” veltīts starptautisko organizāciju un valstu noteikto sankciju piemērošanai. Kādi viedokļi apkopoti un kādas tēmas aplūkotas tematiskā laidiena lappusēs?

Numurs elektroniski pieejams: 2020. gada 14. janvāra “Jurista Vārds” https://juristavards.lv/zurnals.php?laidiens_id=12238

Sankciju primārais mērķis ir miermīlīgā ceļā novērst starptautisko tiesību pārkāpumus – uzsver Kristīne Līce, Ārlietu ministrijas Juridiskā departamenta direktora pienākumu izpildītāja, Sankciju koordinācijas padomes priekš­sēdētāja. Savā publikācijā tematiskajā laidienā viņa aplūko sankciju piemērošanas un koordinācijas jautājumus Latvijā.

Savukārt zvērināti advokāti Jānis Loze un Kristaps Loze komentē likumā paredzēto nepieciešamību pārbaudīt patiesā labuma guvējus un sadarbības partnerus. Kāda ir no sankcijām izrietošā ietekme uz finanšu un kapitāla tirgu, kā arī civiltiesisko apgrozību – vērtē  Finanšu mi­nistrijas Juridiskā departamenta eksperte Iveta Cirse un Finanšu ministrijas Juridiskā departamenta direktors Artis Lapiņš.

Žurnālā vēl lasiet, kā zvērināta advokāte Katrīne Pļaviņa vērtē vairākus sankciju piemērošanas aspektus uzņēmējdarbībā un publisko iepirkumu jomā, kas praksē rada neskaidrības. Tāpat arī iespējams iepazīties ar jurista Roberta Valpītera analīzi par piemērojamiem normatīvajiem aktiem, doktrīnu Krimināllikuma komentāru veidā, kā arī attiecīgo organizāciju starptautiskajām rekomendācijām un zvērināta advokāta palīga Krišjāņa Buša skaidroto sankciju regulējuma piemērošanu pārrobežu finanšu pakalpojumu sniedzējiem.

Laidiena noslēgumā jurists Āris Kakstāns piedāvā rak­stu par starptautisko finanšu sankciju piemērošanas pieredzi Francijā, Luksemburgā un Šveicē.

Interesentiem! Tematisko “Jurista Vārdu” var abonēt vai nopirkt, kontaktējoties ar Lasītāju servisu:

  • 80006000; 67311161; 
  • abonenti@lv.lv
  • vai klātienē mūsu Klientu centrā: Bruņinieku 53, Rīgā.

Žurnālu kiosks: https://www.juristavards.lv/zurnals.php?mode=visi

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU