DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
11. decembrī, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas
1
1

Madonā svinīgi atklāj tieslietu namu

Trešdien, 11.decembrī, svinīgos apstākļos tika atklāts Madonas tieslietu nams, kur turpmāk atradīsies pirmās instances un apelācijas instances tiesu iestādes – Vidzemes apgabaltiesas tiesu nams Madonā un Vidzemes rajona tiesa Madonā, kā arī Valsts probācijas dienesta Madonas nodaļa. Jaunajā namā plāno pievienoties vēl Valsts zemes dienesta struktūrvienība un zvērināti tiesu izpildītāji.

Atklāšanas uzrunā Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs Juris Jurašs uzsvēra: “Šodien mēs atklājam jauno un sengaidīto tieslietu namu Madonā – piepildījies sapnis, kas gadiem ilgi lolots. Tagad Madonā tieslietu iestādes ir apvienotas vienā ēkā, lai veicinātu tiesu pieejamību iedzīvotājiem.”

Jauna, mūsdienu prasībām atbilstoša infrastruktūra, kas pielāgota tiesu darba specifiskajām vajadzībām un aprīkota ar modernām tehnoloģijām, ir nozīmīgs ieguldījums tiesu sistēmas attīstībā, akcentēja J.Jurašs.

Vienlaikus J.Jurašs norādīja, ka šodien ir priecīga un svarīga diena visiem. Jo mūsdienīga darba vide un darba specifikai pielāgotas tiesu telpas nav tikai darba vietas tiesnešiem un tiesu darbiniekiem, bet arī veicinās tiesu sistēmas prestižu un kvalitatīvu pakalpojumu sniegšanu sabiedrībai.

Īpaša pateicība tika izteikta Vidzemes rajona tiesas priekšsēdētāja vietniekam Aldim Stienim, kurš devis būtisku ieguldījumu, lai Madonā tiktu īstenots Tieslietu nama projekts.

Tieslietu nama atklāšanas ceremonijā piedalījās arī Vidzemes apgabaltiesas priekšsēdētāja Edīte Knēgere, Vidzemes rajona tiesas priekšsēdētājs Jānis Grīnbergs, Valsts probācijas dienesta un Tiesu administrācijas vadība, Madonas novada domes pārstāvji un būvnieki.

PAPILDU INFORMĀCIJA:

Madonas tieslietu namā šobrīd strādā trīs Vidzemes apgabaltiesas tiesneši un seši Vidzemes rajona tiesas tiesneši, kā arī 24 tiesu darbinieki. Abām tiesu iestādēm būs vienota kanceleja. Tieslietu namā atradīsies septiņas tiesas sēžu zāles. Telpas ir aprīkotas ar audio iekārtām un videokonferences iespējām. Tiesnešu darba zona ir nodalīta no apmeklētāju zonas. Iekļūšanai tieslietu namā tiks nodrošinātas drošības pārbaudes, ēkā ir paredzēta atsevišķa tiesājamo konvojēšanas zona, lai garantētu tiesas apmeklētāju un darbinieku drošību.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU