DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
19. novembrī, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Pabriks ar Zviedrijas parlamenta priekšsēdētāju apspriež sadarbību aizsardzības jomā

Šodien, 19. novembrī, aizsardzības ministrs Artis Pabriks vizītes laikā tikās ar Zviedrijas parlamenta priekšsēdētāju Andreasu Norlēnu (Andreas Norlén), lai pārrunātu abu valstu sadarbību aizsardzības jomā.

Latvijas aizsardzības ministrs un Zviedrijas parlamenta priekšsēdētājs runāja par Latvijas un Zviedrijas aizsardzību attiecībā uz politiski motivētām ārvalstu investīcijām, abu valstu jūras spēku ciešāku sadarbību, kā arī aizsardzības prioritātēm un kopīgo sadarbību.

Kā ziņots, aizsardzības ministrs A. Pabriks šodien un 20. novembrī piedalās Ziemeļu grupas aizsardzības ministru sanāksmē Zviedrijā, lai apspriestu reģionālās drošības aktualitātes un turpmāko sadarbību aizsardzības jomā.

Tāpat Ziemeļu grupas dalībvalstu aizsardzības ministri pārrunās ar Arktiku un Tālajiem Ziemeļiem saistītus jautājumus, sadarbību stratēģiskās komunikācijas jomā un militārās mobilitātes jautājumus.

Ziemeļu grupas sanāksmes ietvaros notiks arī Ziemeļvalstu un Baltijas valstu aizsardzības ministru tikšanās, kurā tiks pārrunāta Baltijas valstu sadarbība aizsardzības jomā, Ziemeļvalstu un Baltijas valstu turpmākās sadarbības virzieni, kā arī Eiropas Savienības sadarbība drošības un aizsardzības jomā.

Ziemeļu grupa ir neformāls sadarbības forums, kurā ietilpst Ziemeļvalstis, Baltijas valstis, Vācija, Polija, Nīderlande un Lielbritānija. Grupas dalībvalstis vieno mērķis attīstīt kopīgus sadarbības projektus aizsardzības jomā.

Latvija un Zviedrija piedalās dažādās divpusējās un daudzpusējās sadarbības iniciatīvās, piemēram, Ziemeļvalstu un Baltijas valstu reģionālās aizsardzības sadarbības iniciatīvā, sniedzot atbalstu Ukrainai.

Aizsardzības ministrija, stiprinot Nacionālo bruņoto spēku kaujas spējas un attīstot prettanku spēju, 2018.gadā noslēdza vienošanos ar Zviedrijas iepirkumu aģentūru “Försvarets Materielverk” par dalību kopējā prettanku ieroču “Carl Gustav” munīcijas iepirkumā no uzņēmuma “SAAB Dynamics AB”.

Tāpat abu valstu karavīri kopīgi piedalās militārajās mācībās, sekmējot bruņoto spēku savietojamību. Šī gada jūnijā Zviedrijas karavīri kopā ar Latvijas un vēl septiņu sabiedroto valstu karavīriem piedalījās Lielbritānijas vadīto Apvienoto reaģēšanas spēku militārajās mācībās “Baltic Protector 2019”, bet septembrī iesaistījās mācībās “Detonators 2019”.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU