DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
19. novembrī, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Nosaka papildus drošības prasības plaša mēroga publiskajiem pasākumiem

Otrdien, 19.novembrī Ministru kabinets atbalstīja likumprojektu “Grozījumi Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumā”, kas paredz - lai nodrošinātu plaša mēroga publisko pasākumu apmeklētāju drošību, šo pasākumu organizatoriem būs jāizstrādā īpašs drošības plāns.

Likumprojekts izstrādāts tāpēc, ka publiskos pasākumos, kuros pulcējas ievērojams skaits personu, ir augstāki sabiedriskās kārtības un drošības apdraudējumi, kā arī iespējami terorisma draudi. Piemēram, pēdējo gadu citu Eiropas valstu pieredze rāda, ka par teroristu uzbrukuma vietu aizvien biežāk tiek izvēlēti publiski pasākumi, kuros pulcējas ievērojams skaits personu, t.i. vairāki tūkstoši cilvēku.

Likumprojekts paredz noteikt jaunu publiska pasākuma veidu - paaugstināta riska pasākums, kura organizatoriem būs jāievēro noteiktas prasības publiskā pasākuma rīkošanā un jānodrošina nepieciešamie drošības pasākumi tā norises laikā, kas šobrīd tiesiskajā regulējumā nav konkrēti noteikti.

Publisks pasākums ir nosakāms par paaugstināta riska pasākumu:

  • Ja tā apmeklētāju un dalībnieku plānotais kopējais skaits pārsniedz 5000 personu;
  • Ja publisks pasākums plānots pierobežas joslā vai mērķauditorija ir īpaši aizsargājamo personu grupa un dalībnieku plānotais kopējais skaits pārsniedz 1000 personu. Šā likuma izpratnē īpaši aizsargājamo personu grupa ir bērni, seniori, personas ar kustību traucējumiem un personas ar īpašām vajadzībām.

Likumprojekta mērķis ir noteikt paaugstināta riska pasākuma pieteikšanas un iesnieguma izskatīšanas kārtību, kā arī pasākuma organizatora, par tehnisko drošību un par sabiedrisko kārtību un drošību atbildīgo personu, kārtības uzturētāju, publiska pasākuma apmeklētāju un dalībnieku tiesības un pienākumus.

Pasākuma organizatoram ne vēlāk kā 30 darba dienas pirms plānotā paaugstinātā riska pasākuma norises dienas jāinformē Valsts policija, Valsts drošības dienests, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests un nepieciešamības gadījumā arī Valsts robežsardzes pārvalde, un jāiesniedz saskaņošanai pasākuma drošības plānu.

Lai likumprojekts stātos spēkā, tas vēl ir jāpieņem Saeimā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU