DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. novembrī, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Liepājā turpina pieaugt saražotās produkcijas apjomi

Liepāja kā ražojošākā pilsēta Latvijā ārpus Rīgas 2019. gada deviņos mēnešos saražojusi produkciju 233,8 miljonu eiro apmērā, kas ir par 13,1% jeb 27,1 miljoniem eiro vairāk nekā pērn – liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Saražotā produkcija gan eksporta, gan vietējos tirgos realizēta par 229,5 milj. eiro, kas ir 8,2% jeb par 17,5 milj. eiro vairāk nekā 2018. gada deviņos mēnešos.

Statistikas dati norāda, ka rūpniecības produkcijas apjoma tendence šā gada deviņos mēnešos Liepājai bijusi viena no visstraujākajām Latvijā, saglabājot ražojošākās pilsētas statusu aiz galvaspilsētas Rīgas. Aplūkojot statistikas datus ilgākā periodā, Liepājai pēdējo četru gadu laikā ir vērojams vienmērīgs gan apstrādes rūpniecības produkcijas izlaides, gan tās realizācijas pieaugums.

"Neskatoties uz dažādām iepriekš piedzīvotām krīzēm un sarežģījumiem, statistikas dati parāda, ka Liepājas ražojošie uzņēmumi turpina kāpināt ražošanas jaudas un atrod arī jaunus eksporta tirgus produkcijas noietam. Gan Liepājas Biznesa centrs ir uzsācis mērķtiecīgu attīstību, gan arī paplašinās tādi uzņēmumi kā "Jensen Metal", kas atvēris jaunu rūpnīcu Karostā, un "iCotton", kas paplašinās Ziemeļu priekšpilsētā, attīstību turpina arī koncerns "UPB", tāpat uzņēmums "Caljan Rite-Hite" ķēries pie jaunas ražotnes būvniecības bijušā Liepājas metalurga teritorijā," norises Liepājas ražošanas nozarē raksturo Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks pilsētas attīstības un sadarbības jautājumos Gunārs Ansiņš.

Saskaņā ar Valsts ieņēmumu dienesta datiem 2019. gada jūnijā Liepājā bija reģistrēti ap 305 ekonomiski aktīvi ražošanas uzņēmumu, kopumā nodarbinot ap 6 300 darbinieku. Visstraujākais pieaugums apstrādes rūpniecībā joprojām vērojams metālapstrādes un mašīnbūves nozarēs, kā arī gumijas un plastmasas izstrādājumu ražošanas.

Saražotā produkcija visvairāk eksportēta, bet daļa arī realizēta vietējā tirgū. Eksportam realizētas preces par 179,3 milj. eiro, kas ir par 17,6 milj. eiro jeb par 10,9% vairāk nekā pērn. Savukārt vietējā tirgū realizētas preces par 50,2 milj. eiro, kas ir nedaudz mazāk nekā 2018. gadā, kad tika realizētas preces par 50,3. milj. eiro.

Līdzīgi kā novērots iepriekšējos gados, šī gada 3. ceturkšņa dati ir ar nelielu negatīvu tendenci. Salīdzinot ar 2. ceturksni, rūpniecības produkcijas izlaides apjomi samazinājušies par 8,6%, bet realizācijas apjomi – par 9,7%. Bet, neskatoties uz ārējo tirgu situācijas nenoteiktību, paredzams, ka kopumā šogad izaugsme apstrādes rūpniecībā būs līdzīga kā pirms gada.

Gada griezumā pilsētas rūpniecības nozare ir stabila, ko sekmē stabili eksportspējīgi uzņēmumi Liepājā, radot labvēlīgus priekšnoteikumus tālākai nozares attīstībai pilsētā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU