DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. novembrī, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra
1
1

„Staro Rīga” Kultūras ministriju rotās mākslinieces Elitas Patmalnieces gleznu tēli

Gaismas festivāla „Staro Rīga” ietvaros Kultūras ministrijas (KM) nule atjaunotā pagalma nama fasādi rotās mākslinieces Elitas Patmalnieces gleznu tēli, kuriem multimediālā uzvedumā „Brīdis pirms sapņa” palīdzējusi atdzīvoties tā radošā komanda – E. Patmalniece, Ilze Brīnums, Mārcis Gulbis un UNTITLED originals.

Skatītājus vienmēr nodarbina jautājums - kas notiek ar mākslinieku, kad viņš glezno? Vai tas ir viņš pats - krāsu bundžu un pindzeļu ielenkumā, kurš glezno jeb viņš ir tikai pierakstītājs? Kāds, kurš pieraksta idejas, domas, sajūtas, mirkļus - šeit un tagad, savā neatkārtojamā rokrakstā. Mākslinieces Elitas Patmalnieces darbi vērotājam ļauj iegrimt tajos, saplūst ar darbu un iejusties neparastā nomoda sapņa pasaulē. Mākslinieces iespaidīgā krāsaino un dzīvespriecīgo darbu kolekcija ir kļuvusi par pamatu video stāstam, kuru papildinās gaismas, lāzeri, dūmi un dažādi speciālie efekti.

“Es esmu pārliecināta, ka cilvēkiem viss šis šķitīs trakoti interesanti. Gribu, lai viņi pēc uzveduma dodas projām uzlādēti, priecīgi par dzīvi un aizmirst drūmo ziemu un tumsu. Dzīve taču ir tik skaista un interesanta,” par uzvedumu saka māksliniece Elita.

Uzveduma režisore I. Brīnums uzsver: “Šodienas paviršā un zombētā uztvere - neklausīšanās, nesarunāšanās, stress, skriešana, ierīču atkarība neļauj cilvēkam izdzīvot visas tās emocijas un dzīves prieka virpuli, kas ir Elitas gleznās. Tādēļ mēs esam radījuši Elitas sapņu pasauli un gribam, lai cilvēki atjauno sevī kaut uz mirkli īstas un dzīvas emocijas - sadzirdēt, sajust, priecāties, ballēties, būt kopā, iedvesmoties, iemīlēties, fantazēt. Mazu daļu no uzveduma parādīsim “Staro Rīga” laikā, Kultūras ministrijas pagalmā.”

Multimediālo uzvedumu “Brīdis pirms Sapņa” ikviens interesents aicināts aplūkot 16., 17. un 18. novembrī no plkst. 17:00 līdz 23:00, viesojoties Kultūras ministrijas iekšpagalmā (Kr. Valdemāra iela 11A (ieeja no Andreja Pumpura ielas)).

Šī projekta tapšanā Kultūras ministrija sadarbojas ar Siguldas novada pašvaldību un kultūras un izklaides pasākumu kalendāru „kaskurkad.lv”. Projekcija “Brīdis pirms Sapņa” ir priekšvēstnesis multimediālajam brīvdabas fantāzijas uzvedumam “Sapnis”, kas būs skatāms š.g. decembrī.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU