DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
12. novembrī, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Izglītības komisija mudina ministrijas izstrādāt īpašu programmu lībiešu valodas attīstībai

“Lībiešu valoda ir būtiska Latvijas kultūras sastāvdaļa, taču tās nākotne ir kritiski apdraudēta. Nav pieņemams, ka lībiešu valodas aizsardzībai aizvien nav izveidota speciāla programma valsts līmenī,” otrdien, 12.novembrī, pēc sēdes sacīja Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs Arvils Ašeradens, informējot, ka komisija aicinās Izglītības un zinātnes ministriju, kā arī Kultūras ministriju izstrādāt programmu lībiešu kultūras un valodas saglabāšanai, aizsardzībai un attīstībai.

Sēdē deputāti uzklausīja Latvijas Universitātes Lībiešu institūta vadītāja Valta Ernštreita un citu lībiešu sabiedrisko organizāciju pārstāvju ziņoto par aktuālo situāciju lībiešu kultūras un valodas jomā, tostarp izceļot nepieciešamību pastiprināt atbalsta pasākumus.  Kā akcentēja V.Ernštreits, lībiešu valoda ir viena no apdraudētākajām valodām pasaulē, un tās aizsardzībai diemžēl nav nodrošināts nepieciešamais valsts finansējums.

Deputāti uzsvēra, ka lībiešu valodas saglabāšanas, aizsardzības un attīstības jautājumi nedrīkst būt tikai maza daļa no valsts valodas politikas pamatnostādnēs iekļautajiem pasākumiem, un vienojās mudināt atbildīgās ministrijas pievērst pastiprinātu uzmanību jautājumam par lībiešu kultūras un valodas nākotni.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU