DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
10. oktobrī, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Pabriks tiksies ar jauno Ķīnas vēstnieku Latvijā

10. oktobrī, aizsardzības ministrs Artis Pabriks tiksies ar jauno Ķīnas Tautas Republikas vēstnieku Latvijā Lianu Dzjaņguaņu (Liang Jianguan).

A.Pabriks ar Ķīnas vēstnieku pārrunās drošības situāciju reģionā, iepazīstinās ar savām prioritātēm aizsardzības jomā, kā arī diskutēs par sadarbību akadēmiskās izpētes jomā.

Ķīnas vēstnieka L.Dzjaņguaņa akreditēšanas ceremonija Rīgas pilī notika šī gada 18. septembrī. L.Dzjaņguaņs dzimis 1962. gadā Gansu provincē, Ķīnā. Savas profesionālās karjeras laikā bijis atašejs Ķīnas vēstniecībā Vācijā, pirmais sekretārs un vēstnieka padomnieks Ķīnas vēstniecībā Austrijā, Eiropas lietu departamenta konsultantsnodaļas vadītājs un pēcāk Ģenerāldirektora vietnieks Ķīnas Ārlietu ministrijā, kā arī Ķīnas ģenerālkonsulāts CīrihēLihtenšteinā un Frankfurtē. Pirms Ķīnas vēstnieka Latvijā amata ieņemšanas L.Dzjaņguaņs no 2017. gada bija Ķīnas Tautas Ārlietu institūta viceprezidents.

2006. gada 19. decembrī Aizsardzības ministrija valsts sekretāra vizītes Ķīnā laikā tika parakstīta Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas un Ķīnas Tautas Republikas Nacionālās aizsardzības ministrijas vienošanās par sadarbību aizsardzības jomā, kas veido pamatus divpusējai sadarbībai aizsardzības jomā.

Vienošanās paredz sadarbību un informācijas apmaiņu aizsardzības un drošības politikā, militārā un civilā personāla izglītībā un apmācībā, kā arī jautājumos, kas saistīti ar miera uzturēšanas un humanitārajām operācijām.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU