DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
30. septembrī, 2019
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

A. Vītols pilnībā noraida pret viņu KNAB vērstos iespējamos pārmetumus

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

29. septembrī, Ķekavā, preses brīfingā Ķekavas novada domes priekšsēdētājas pirmais vietnieks Aigars Vītols pilnībā noraida pret viņu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vērstos iespējamos pārmetumus un aizdomas, un cer uz taisnīgu un objektīvu tiesībsargājošo institūciju darbu situācijas noskaidrošanai.

Lai šajā gadījumā novērstu turpmāku neslavas celšanu Ķekavas novada domei un pašvaldībai, domes priekšsēdētājas pirmais vietnieks Aigars Vītols, uzņemoties politisko atbildību par radušos situāciju, nolēmis atkāpties no vietnieka amata līdz apstākļu noskaidrošanai.

Plašāku informāciju par notikušo A.Vītols nav tiesīgs sniegt, lai netraucētu  Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja   uzsākto izmeklēšanas procesu.

Par A. Vītola atbrīvošanu no vietnieka amata deputāti lems rīt, 30. septembrī, ārkārtas domes sēdē, kuru, ņemot vērā radušos situāciju, pirms noteiktā laika atgriežoties no atvaļinājuma sasauks Ķekavas novada domes priekšsēdētāja Viktorija Baire.

Preses brīfingā V.Baire norādīja, ka viņas vietnieka aizturēšana ir bijis liels pārsteigums, jo “domes priekšsēdētāja vietniekam nav nekāda ietekme uz maksājumu aizturēšanu vai veikšanu, kā arī nav iespējama vienpersoniska lēmumu pieņemšana. Pašvaldības dokumentu vadības sistēma nodrošina, ka lēmumu un maksājumu process ir caurspīdīgs un nodrošina vismaz “četru acu” principu. Līdz ar to nav izprotams, par kādu projektu varētu būt runa.”  

Tā kā šobrīd Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs nav sniedzis domei informāciju par uzsākto kriminālprocesu, tik zināms kā vien no medijos paustajām ziņām,  domes priekšsēdētāja V.Baire rīt sazināsies ar KNAB, lūdzot sniegt plašāku informāciju.

Preses brīfingā Ķekavas novada domes priekšsēdētāja V.Baire uzsvēra, ka Ķekavas novada pašvaldība ir pievērsusi lielu uzmanību tam,  lai mazinātu un izslēgtu jebkādus korupcijas riskus, tāpēc ir veikti būtiski priekšdarbi un pieņemti attiecīgi domes lēmumi.

Proti, dome ir apstiprinājusi Korupcijas novēršanas sistēmas organizācijas un kontroles veikšanas kārtību, ar mērķi nodrošināt pašvaldībā vienotu iekšējās kontroles sistēmu korupcijas risku novēršanai, kā arī izstrādāta Pretkorpucijas stratēģija un plāns 2019.-2022. gadam, paredzot kopumā vairāk kā 20 pasākumus korupcijas riska mazināšanai vai novēršanai.

Tāpat šogad visās pašvaldības iestādēs tika veikts funkciju un uzdevumu iespējamo korupcijas risku novērtējums un korupcijas riskam pakļauto amatu novērtējums, kā arī ieviesta Trauksmes cēlēja sistēma.

Savukārt šobrīd norit darbs pie vienota Ķekavas novada pašvaldības ētikas kodeksa izstrādes, kas būs saistošs visām pašvaldības iestādēm, kā arī tiks noteikti vienoti iepirkumu plānošanas un īstenošanas kārtība visām pašvaldības iestādēm.  Patlaban arī notiek plašas apmācības pašvaldības amatpersonām un darbiniekiem  par korupcijas un interešu konflikta novēršanu valsts un pašvaldību institūciju darbībā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU