DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
05. septembrī, 2019
Lasīšanai: 6 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

RSU iegādājas kapitāldaļas Liepājas reģionālajā slimnīcā

Publicēts pirms 3 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Lai uzlabotu veselības aprūpes pakalpojumu kvalitāti, veicinātu cilvēkresursu piesaisti Liepājai un stiprinātu Liepājas pilsētas pašvaldības un Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) ilgtermiņa sadarbību veselības aprūpes jomā, līdz ar ierakstu Uzņēmumu reģistrā, palielināts SIA “Liepājas reģionālā slimnīca” (LRS) pamatkapitāls un par vienu no slimnīcas kapitāldaļu turētājiem kļuvusi RSU.

Pārrunājot abu iestāžu ilgtermiņa sadarbību, kas paredz, ka slimnīcā tiks veidota RSU studiju un pētniecības klīniskā bāze, šodien, 5. septembrī, RSU rektors profesors Aigars Pētersons tikās ar Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieku pilsētas attīstības un sadarbības jautājumos Gunāru Ansiņu un Liepājas reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētāju Edvīnu Striku.

“Rīgas Stradiņa universitātes sadarbība ar reģionālajām slimnīcām notiek saskaņā ar augstskolas ilgtermiņa attīstības stratēģiju. Veidojot klīniskās bāzes ārpus Rīgas, mēs paplašinām iespējas studentiem apgūt praktiskās iemaņas un kompetences. Šādi RSU palīdz arī slimnīcām un visai praktiskajai veselības aprūpes sistēmai nodrošināt trūkstošās vakances. Ieguvēji ir visi – augstskola, studenti, slimnīca, pašvaldība un pacienti,” norādīja profesors Aigars Pētersons, piebilstot, ka sadarbībai ar Liepāju redz plašu perspektīvu.

“Šī sadarbība  ir nozīmīgs, svarīgs un tālredzīgs solis, kas ir kā drošs pamats veselības nozares nākotnei ne tikai liepājniekiem, bet visiem Kurzemes reģiona iedzīvotājiem. Tā kā jau šobrīd Latvijā trūkst konkrētu jomu medicīnas speciālistu, sadarbība ar RSU ir stabils garants tam, ka nākotnē Liepājas slimnīcā būs iespēja veiksmīgāk piesaistīt jaunos profesionāļus, kas ne tikai palielinās pakalpojumu pieejamību, bet arī uzlabos veselības aprūpi kopumā,” uzsvēra Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš.

Šā gada 5. martā RSU parakstīja līgumu ar Liepājas pilsētas pašvaldību, Liepājas reģionālo slimnīcu un Liepājas Universitāti. Viens no līguma mērķiem ir aktivizēt RSU studentu un rezidentu praktiskās mācības Liepājas slimnīcā, kā arī sekmēt jauno ārstu darba izvēli Liepājā. RSU redz Liepājas slimnīcu kā klīnisko bāzi, kurā studenti ne vien izietu praksi, bet arī mācītos. Tāpat RSU vēlas iesaistīt slimnīcas ārstniecības personālu mācību un pētniecības procesā, kas dotu neatsveramu ieguldījumu slimnīcas cilvēkresursu attīstībā. Slimnīcas darbiniekiem būs pieejami RSU zināšanu un datu resursi, tostarp tālākizglītības programmas un kursi, datu bāzes, bibliotēkas resursi, kā arī akadēmiskā personāla atbalsts.

Šajā akadēmiskajā gadā uz Liepājas slimnīcu dosies aptuveni 120 RSU studenti ķirurģijas, kardioloģijas un anestezioloģijas cikla ietvaros. Jau šajā vasarā Liepājas slimnīcā vasaras praksē bija 29 RSU medicīnas studenti. Sadarbība ar Liepājas slimnīcu ir arī RSU rezidentiem. Nākamā gada rudenī Liepājas slimnīcā būs izveidota klīniskā bāze 6. kursa studentiem, kas ļaus efektīvāk sagatavoties rezidentūrai. RSU investīcijas sekmēs mācību klašu izveidi teorētisko zināšanu apguvei, to vidū tiešsaistes kursiem. Nākotnē Liepājā plānota arī jauno zobārstu prakse. RSU Liepājā vēlētos attīstīt arī simulāciju iespējas studentiem un rezidentiem.

Veselības ministrijas Cilvēkresursu attīstības plāna ieviešanai ir nepieciešams RSU atbalsts reģioniem, tādēļ RSU kopā ar Liepājas domi sākuši darbu pie priekšlikumiem rezidentūras uzlabošanā, lai arvien vairāk jauno ārstu nokļūtu reģionos.

RSU veido mācību slimnīcu tīklu, iesaistot tajā ne tikai Paula Stradiņa Klīnisko universitātes slimnīcu, Rīgas Austrumu klīnisko universitātes slimnīcu un Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu, bet arī lielākās reģionālas slimnīcas. Universitāte ir kļuvusi par kapitāldaļu turētāju Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā un Daugavpils reģionālajā slimnīcā, kā arī noslēgusi sadarbības līgumu ar Vidzemes slimnīcu Valmierā.

RSU attīsta sadarbību ne tikai ar Latvijas, bet arī ārvalstu vadošajām klīnikām. 2019. gada 3. aprīlī RSU parakstīja sadarbības līgumu ar Barilana Universitāti (Bar-Ilan University) un Zifas Medicīnas centru (Ziv Medical Center) Izraēlā par klīnisko praksi ortopēdijā. 2018. gada 20. septembrī RSU parakstīja līgumu ar Itālijas ziemeļu pilsētas Bolcāno slimnīcu Azienda Sanitaria di Bolzano par RSU mācību bāzes izveidi. 2017. gadā līdzīga bāze tika izveidota Noisas pilsētas akadēmiskajā mācību slimnīcā Lukaskrankenhaus Vācijā. RSU sadarbojas arī ar Asklēpija medicīnas skolu Hamburgā (Asklepios Medical School GmbH) un Sv. Franciska Minsteres (St. Franziskus-Stiftung Münster) fondu. Tiek plānota ciešāka sadarbība ar Helios Klinikum Berlin-Buch Vācijā un vairākām Skandināvijas klīnikām.

Foto paraksts: Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš, RSU rektors profesors Aigars Pētersons un Liepājas reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs Edvīns Striks tikšanās laikā RSU 5. septembrī pārrunāja ilgtermiņa sadarbības ieceres.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU