DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
04. septembrī, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Ārlietu ministrija par Latvijas pilsoņa atbrīvošanu no aizturētā kuģa Stena Impero

Latvijas Ārlietu ministrija informē, ka Latvijas pilsonis ir atbrīvots no kuģa Stena Impero klāja kopā ar daļu apkalpes. Ārlietu ministrija ir gandarīta par mūsu pilsoņa atbrīvošanu un iesaistās, lai sniegtu nepieciešamo konsulāro palīdzību viņa izceļošanai no Irānas. Vienlaikus Ārlietu ministrija cer uz pilnīgu situācijas atrisināšanu, un aicina Irānu atbrīvot aizturēto kuģi un pārējo apkalpi.   

Ārlietu ministrija izsaka pateicību visiem šīs situācijas risināšanā iesaistītajiem, tai skaitā Somijas ārlietu dienesta darbiniekiem, kuri sniedza būtisku atbalstu Latvijas interešu pārstāvēšanas nodrošināšanā Irānā un Latvijas pilsoņa izceļošanas organizēšanā. Ārlietu ministrija īpaši pateicas Latvijas pilsoņa tuviniekiem par pacietību un sadarbību. Tāpat augsti novērtējam veiksmīgo sadarbību ar Indijas kolēģiem.

Latvijas pilsoņa un daļas kuģa apkalpes locekļu atbrīvošana ir svarīgs solis spriedzes mazināšanai Persijas līča reģionā. Ceram uz turpmākiem iesaistīto valstu centieniem dialoga veicināšanai, lai rastu kopīgu risinājumu un nodrošinātu stabilitāti un kuģošanas drošību Tuvo Austrumu reģionā.

2019. gada 19. jūlija vakarā Irāna aizturēja Zviedrijai piederošo tankkuģi Stena Impero, kas kuģoja ar Lielbritānijas karogu, kad tas šķērsoja Hormuza jūras šaurumu. Kopš incidenta Latvijas Ārlietu ministrija ir aktīvi strādājusi, lai nodrošinātu Latvijas pilsoņa atbrīvošanu, gan sazinoties ar kuģa īpašnieku, gan izmantojot diplomātiskos kanālus darbam ar Somijas vēstniecību Teherānā un citiem iesaistītajiem.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU