DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
22. augustā, 2019
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Pašvaldības policija gatava jaunā mācību gada sākumam Rīgā

Lai nodrošinātu izglītības iestāžu audzēkņiem maksimāli drošu jaunā mācību gada sagaidīšanu un sākšanu, Rīgas Pašvaldības policija (RPP) ir sagatavojusi attiecīgo pasākumu plānu, kuru ceturtdien, 22. augustā, atzinīgi novērtēja Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komiteja.

Jau no 21. augusta policija veic pārbaudes pie 174 Rīgas izglītības iestādēm, to filiālēm un pieguļošajām teritorijām. Apsekotas tiek arī iecienītās jauniešu pulcēšanās vietās pilsētā - parki, skvēri, iekšpagalmi, pludmales un rotaļu laukumi.

Tiek pārbaudītas mazumtirdzniecības un izklaides vietas, kur iecerēts veikt apsekošanu vismaz 150 objektos, veicot profilaktiskas pārbaudes vai kontrolpirkumus, lai atturētu komersantus no alkoholisko dzērienu, tabakas izstrādājumu un enerģijas dzērienu pārdošanas nepilngadīgajiem.

Pašvaldības policija plāno līdz 15. septembrim, īpaši Zinību dienā, 2. septembrī, pastiprināti kontrolēt sabiedrisko kārtību populārākajās jauniešu pulcēšanās vietās t.sk. publiskos pasākumos, kas ir veltīti jaunajam mācību gadam, kā arī alkoholisko dzērienu tirdzniecības vietu apkārtni, nolūkā nepieļaut alkohola iegādi ar pieaugušo starpniecību.

2. septembrī pastiprinātai kārtības nodrošināšanai un policijas redzamībai tiks iesaistīti vairāk nekā 150 policijas darbinieki visā pilsētā, lai nepieļautu bērnu tiesību pārkāpumus, nepieļautu un pārtrauktu nepilngadīgo izdarītus pārkāpumus, uzraudzītu sabiedrisko kārtību un drošību populārākajās jauniešu pulcēšanās vietās, kā arī veiktu likumpārkāpumu prevenciju, lai policijas darbinieka klātbūtne atturētu personas izdarīt pārkāpumus. Papildus tiks nodrošināta glābēju ar laivām klātbūtne Daugavā un Pilsētas kanālā, kā arī RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas darbinieku patruļas.

Jaunajā mācību gadā tiks nodrošināta sabiedriskā kārtība pie 109 izglītības un 27 interešu izglītības iestādēm mācību laikā, kā arī tiks veikts regulārs preventīvais darbs ar bērnu vecākiem un sadarbība ar izglītības iestāžu vadītājiem.

RPP darbinieki iesaistīsies vairākos publiskos bērnu un jauniešu izglītojošos pasākumos: 31. augustā Kronvalda parkā notiekošajos bērnu un jauniešu svētkos ,,Nāc un piedalies!”, 8. septembrī publiskā pasākumā ,,Tēvu dienas festivāls”, Vērmanes parkā, kā arī iesaistīties bērniem un jauniešiem domātajos projektos ,,Karjeras dienas” un ,,Ēnu diena”.

Policija turpinās sadarbību ar SIA ,,Rīgas satiksme”, divas reizes mēnesī mācību gada laikā organizējot izglītojošu pasākumu ,,Drošības busiņš”, kur RPP darbinieki kopā ar ,,Rīgas satiksmes” kontrolieriem apmeklē skolas un stāsta par drošību un uzvedību sabiedriskajā transportā dažādās dzīves situācijās.

Tiks izsludināts skolēnu konkurss, kura gaitā RPP sadarbībā ar skolēniem veidos video rullīšus par dažādām sabiedrībā aktuālām tēmām, piemēram, ,,Es un policija” un ,,Droša pilsēta”.

Pašvaldības policijas veikto pasākumu rezultātā pārkāpumu skaits Zinību dienā ir ievērojami samazinājies. Ja 2008. gadā tika fiksēti aptuveni 300 pārkāpumi, tad pēdējos gados to bija mazāk par 50.

Skolu vadība un pedagogi no pašvaldības policijas puses ir uzrunāti par iespējām organizēt skolās tikšanās ar pašvaldības policijas darbiniekiem, lai tematisko lekciju laikā izglītotu skolēnus par dažādiem drošības un kārtības jautājumiem. Plānots, ka mācību gada laikā skolās varētu notikt 120 lekcijas.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU