DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
12. augustā, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība
1
1

Latvijas skolēni izcīna bronzas medaļas Starptautiskajā informātikas olimpiādē

Publicēts pirms 4 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

No 4. līdz 11. augustam Baku (Azerbaidžāna) notika 31.Starptautiskā informātikas olimpiāde, kurā šogad piedalījās Renāts Jurševskis (Cēsu Valsts ģimnāzija), Matīss Kristiņš (Rīgas Valsts 1.ģimnāzija), Vladimirs Ščigoļevs (Rīgas Klasiskā ģimnāzija) un Kārlis Šusters (RTU Inženierzinātņu vidusskola). Spraigā sacensībā 325 dalībnieku konkurencē Matīss Kristiņš, kurš ir arī komandas jaunākais dalībnieks, un Kārlis Šusters ir izcīnījuši un uz Latviju pārvedīs bronzas medaļas.

“Latvijas jaunie programmētāji ir pierādījuši savas zināšanas starptautiskā mērogā, tik nopietnā konkurencē izcīnot divas godalgas! Pasaules olimpiādē šogad startēja jaunieši no vairāk nekā 80 valstīm, tai skaitā no tādām augsto tehnoloģiju valstīm kā ASV, Ķīna, Japāna un Koreja. Mūsu jauniešu sasniegumi rāda, ka ar savām zināšanām droši varam stāties līdzās ikvienai valstij, jo mūsu jaunie talanti spoži nes Latvijas vārdu pasaulē,” olimpiādes rezultātus vērtē Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) prezidente prof. Signe Bāliņa.

Latvijas izlasi Baku vadīja Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta pētnieks Mārtiņš Opmanis un SIA ‘whiteCryption’ vecākais programmētājs Andrejs Vihrovs. Olimpiādes starptautiskā komitejā Latviju pārstāvēja “Palantir Technologies” programmētājs Eduards Kaļiņičenko.

Latvijas skolēnu dalība Starptautiskajā informātikas olimpiādē tiek īstenota Eiropas Sociālā fonda projekta “Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai” (projekta numurs 8.3.2.1/16/I/002) ietvaros.  Latvijas komandu startam Starptautiskajā informātikas olimpiādē sagatavoja SIA “Progmeistars” vadošais pasniedzējs Sergejs Meļņiks. Latvijas komandu atbalsta LIKTA, uzņēmumi Accenture Latvia, Emergn un SIA “Progmeistars”.

 

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI