DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
26. jūnijā, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

KP ļauj Zviedrijas pasažieru un kravu pārvadātājam paplašināt darbību Latvijā

20. jūnijā Konkurences padome pieņēma atļaujošu lēmumu Zviedrijas pasažieru un kravu pārvadājam pa jūras ceļiem Stena Line Scandinavia AB paplašināt darbību un iegūt kopīgu izšķirošu ietekmi pār SIA “Baltreiss”, kas nodarbojas ar kravu pārvadāšanu pa autoceļiem. Iestāde konstatēja, ka darījums konkurencei neradīs kaitējumu, tāpēc lēma par tā atļaušanu.

Konkurences padome apvienošanās ziņojuma izvērtēšanas laikā konstatēja, ka darījums ietekmēs divus tirgus: kravu autopārvadājumu tirgu Latvijā un jūras pārvadājumu tirgu starp Zviedriju, Baltijas valstīm un to attiecīgajām iekšzemes robežvalstīm (Krieviju, Baltkrieviju u.c.).

Tā kā abu tirgus dalībnieku darbība nepārklājas, apvienošanās rezultātā būtiski nemainīsies tirgus struktūra, nemazināsies konkurence un neizveidosies vai nenostiprināsies dominējošais stāvoklis nevienā no tirgiem, Konkurences padome lēma atļaut Stena Line Scandinavia AB kopīgi ar SIA “Baltreiss” pašreizējiem īpašniekiem iegūt kopīgu izšķirošu ietekmi pār Latvijā reģistrēto uzņēmumu.

Lai nepieļautu būtisku konkurences samazināšanos uzņēmumu apvienošanās rezultātā, apvienošanās darījumiem, kas atbilst Konkurences likumā noteiktajiem kritērijiem, nepieciešama Konkurences padomes atļauja. Tādējādi Konkurences padome nodrošina valstisku kontroli pār tirgu koncentrēšanos, lai neveidojas tādas strukturālas izmaiņas, kuru rezultātā patērētājiem ilgtermiņā tiek ierobežotas izvēles iespējas vai preces un pakalpojumi jāiegādājas par nekonkurētspējīgu cenu.

Saite uz lēmumu: https://ej.uz/StenaLineBaltreiss

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU