DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
05. martā, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Valdība atbalsta FRONTEX sadarbības koordinatora uzņemšanu Latvijā

Otrdien, 5. martā, Ministru kabinets atbalstīja Latvijas Republikas Valsts robežsardzes un Eiropas Robežu krasta apsardzes aģentūras (FRONTEX) saprašanās memoranda par sadarbības koordinatora uzņemšanu Latvijas Republikā parakstīšanu.

2017. gadā FRONTEX aģentūras valdē tika pieņems lēmums par FRONTEX sadarbības koordinatora Baltijas valstīs izvietošanu Latvijā. Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis Guntis Pujāts norāda: «FRONTEX sadarbības koordinatora izvietošana Latvijā veicinās ātru un nepastarpinātu saziņu ar FRONTEX aģentūru par aktuālo situāciju valstī integrētās robežu pārvaldības jomā, kā arī sekmēs pienākumu izpildi, kas izriet no Eiropas Robežu un krasta apsardzes regulējuma,  piemēram, Latvijas dalība FRONTEX koordinētajās kopīgajās operācijās.»

FRONTEX sadarbības koordinatora galvenais uzdevums ir veicināt sadarbību un dialogu starp FRONTEX aģentūru un dalībvalsts iestādēm, kuras ir atbildīgas par robežu pārvaldību un atgriešanas jomu, kā arī tām, kuras pilda krasta apsardzes funkciju robežkontroles ietvaros. Ar viņa palīdzību tiks nodrošināta Eiropas Robežu un krasta apsardzes regulā paredzētā regulāra ārējo robežu pārvaldības uzraudzība visās Eiropas Savienības valstīs.

Saprašanās memorands tiks parakstīts tuvākajā laikā un ar to tiks noteikti ar sadarbības koordinatora izvietošanu saistīti organizatoriski jautājumi un sadarbības jautājumi ar memoranda īstenošanā iesaistītajām iestādēm, piemēram, regulāra informācijas apmaiņa par situāciju, tendencēm, iespējamiem draudiem pie ārējām robežām, pārrobežu noziedzību un terorismu, kā arī atgriešanas jomā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU