DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
07. februārī, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Latvijas Universitātes 77. starptautisko zinātnisko konferenci atklās ar svinīgo plenārsēdi

Piektdien, 8. februārī, plkst. 12.00 Latvijas Universitātes (LU) Mazajā aulā (Raiņa bulv. 19) ar akadēmisko plenārsēdi tiks atklāta LU 77. starptautiskā zinātniskā konference. Plenārsēdi ar uzrunu atklās LU rektors profesors Indriķis Muižnieks, kā arī ar ziņojumu par Latvijas valsts tiesiskumu simtgadē uzstāsies Satversmes tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele.

LU 77. starptautiskā zinātniskā konference norisinās no 2019. gada 25. janvāra līdz 31. martam. Konference šogad norisināsies jau 77. reizi, un tā ir kļuvusi par neatņemamu zinātniskās dzīves sastāvdaļu, kas nes līdzi gandrīz gadsimtu ilgas tradīcijas.

Pēdējos gados LU konference ir apvienojusi daudzus Universitātes un Latvijas zinātniekus, kā arī kļuvusi par vietu, kur zinātnes sasniegumi tiek apspriesti gan ar uzņēmējiem un dažādu tautsaimniecības nozaru līderiem, gan ar zinātniekiem no dažādām ārvalstu  zinātniskām institūcijām. Pagājušajā gadā konferences statuss tika mainīts no nacionāla uz starptautiska līmeņa konferenci.

2019. gads iezīmējas ar to, ka daudzas konferenču sekcijas sēdes notiek ne tikai LU Akadēmiskā centra Dabas mājā, bet arī jaunuzceltajā Zinātņu mājā.

Šogad darbs tiek organizēts 47 sekcijās ar vairāk nekā 120 sekciju sēdēm un plenārsēdēm. Uz šo brīdi reģistrējušies jau vairāk nekā 1000 referentu.

Šogad pirmo reizi reģistrēšanās un informācija pieejama jaunajā konferences vietnē.

Arī turpmāk LU konferenci plānots organizēt sekciju sēdēs pa zinātņu nozarēm, piesaistot ārvalstu zinātniekus, kā arī 12 prioritāro pētniecības tēmu sekciju darbā.

Pirmās konferences plenārsēdes un sekciju sēdes norisinājās Datorikas fakultātē un Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātē 25. janvārī.

LU 77. starptautiskās zinātniskās konferences plenārsēde būs vērojama arī tiešraidē LU portālā.

Ikviens interesents aicināts to apmeklēt un piedalīties!

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU