DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
10. janvārī, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Latvijas Universitātē izstrādāts Krimināllikuma komentāru papildināts izdevums

Turpinot Latvijas Universitātes (LU) Juridiskās fakultātes (JF) docētāju sagatavoto Krimināllikuma komentāru atkārtotu izdošanu, VAS "Tiesu namu aģentūra" grāmatu apgādā klajā laista komentāru otrā daļa ar Krimināllikuma sevišķās daļas IX–XVII nodaļā ietverto normu analīzi.

Apjomīgo pētniecības un analīzes darbu turpinājuši LU JF Krimināltiesisko zinātņu katedras profesori Valentija Liholaja un Uldis Krastiņš. Nepieciešamību autoriem būtiski papildināt jau iepriekš veikto izpēti radījušas Krimināllikumā veiktās izmaiņas. Likumā iekļauta jauna nodaļa, kas skar ar terorismu saistītos noziegumus. Kopš iepriekšējā izdevuma publicēšanas veidojusies arī jauna tiesu prakse, judikatūra, teorētiskās nostādnes. 

Līdzās aplūkotajiem jauninājumiem Latvijas krimināltiesību teorijā un praksē autori komentāros izmantojuši un analizējuši arī starptautiskos tiesību aktus.

Krimināllikuma IX–XVII nodaļā regulēti tādi jautājumi kā atbildība par noziegumiem pret cilvēci, mieru, kara noziegumiem un genocīdu; noziegumi, kas saistīti ar terorismu; noziegumi pret valsti; noziedzīgi nodarījumi pret dabas vidi; noziedzīgi nodarījumi pret personu, kas aptver nonāvēšanu, kaitējuma nodarīšanu veselībai, personas pamattiesību un pamatbrīvību apdraudējumu, noziedzīgus nodarījumus pret personas brīvību, godu un cieņu, noziedzīgus nodarījumus pret tikumību un dzimumnoziegumus, kā arī noziedzīgus nodarījumus pret ģimeni un nepilngadīgajiem. Grāmatā izvērsti skaidrots likumā noteiktais attiecībā uz normu saturu, sastāva pazīmju izpratni un piemērošanu praksē. Papildus aplūkoti un ar tiesu praksi ilustrēti daudzi citi krimināltiesību jautājumi.

Jaunais izdevums ikvienam interesentam sniegs padziļinātu ieskatu krimināltiesisko attiecību regulējumā Latvijā. Tas būs labs palīgavots studentiem krimināltiesību apguvē, bet tiesnešiem, advokātiem un citiem praktizējošiem juristiem – nozares normu piemērošanā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU