DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
26. aprīlī, 2018
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

Šodien visā pasaulē tiek atzīmēta Pasaules intelektuālā īpašuma diena

Publicēts pirms 3 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Kopš 2000. gada, 26. aprīlī, vairāk nekā 100 pasaules valstīs tiek atzīmēta Pasaules Intelektuālā īpašuma diena. Pievēršot Latvijas sabiedrības uzmanību intelektuālā īpašuma aizsardzībai, Patentu valde sadarbībā ar pasaules vadošajām intelektuālā īpašuma iestādēm Attīstības finanšu institūcijas (ALTUM) zālē arī šogad rīko starptautisku semināru par aktualitātēm intelektuālā īpašuma tiesību aizsardzības jomā. Šī gada semināra tēma: “Intelektuālā īpašuma tiesību aizsardzība: dizains un komercnoslēpums”.

Seminārs veltīts galvenokārt dizainparaugu un komercnoslēpumu aizsardzības jautājumiem. Ar savu pieredzi un zināšanām dalīsies Latvijas un pasaules intelektuālā īpašuma iestāžu eksperti no Pasaules Intelektuālā īpašuma iestādes (WIPO), Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma biroja (EUIPO) un Tieslietu ministrijas, kā arī tādi nozares profesionāļi, kā, piemēram, Latvijas profesionālā patentpilnvarniece, SIA Metida Law Firm pārstāve Rūta Olmane, SIA Groglass pārstāvis Andris Voitkāns, kā arī Bird & Bird pārstāvis Bruno Vandermēlens.

Semināra pirmajā daļā WIPO pārstāvis Mihails Faļejevs sniegs padziļinātu ieskatu dizainparaugu Hāgas starptautiskās reģistrācijas sistēmā, savukārt EUIPO pārstāvis Justas Ivanauskas sniegs prezentāciju par EUIPO jaunākiem lēmumiem un praksi lietās par dizainparaugu nodošanu atklātībā internetā. Seminārā tiks apskatītas arī tādas tēmas, kā, piemēram, dizainparaugu aizsardzība no Eiropas Kopienas preču zīmju asociācijas (ECTA) un tiesību īpašnieku skata punkta, kā arī komercnoslēpumu aizsardzība un direktīvas ieviešana Latvijā.

Pēcpusdien, noslēdzoties semināram, notiks svinīga konkursa “Gada preču zīme 2017” laureātu apbalvošanas ceremonija divās nominācijās: ”Gada preču zīme – Latvijai” un ”Gada preču zīme pasaulei”. Informācija par uzvarētājiem sekos uzreiz pēc apbalvošanas ceremonijas.

Pasākuma programma

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU