DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
10. aprīlī, 2018
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Eiropas Savienība

Aicina pieteikties dalībai akcijā "Atpakaļ uz skolu"

Publicēts pirms 4 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
Lai sekmētu jauniešu interesi par karjeru un profesionālo izaugsmi, iepazīstinātu arī ar Eiropas Savienības sniegtajām iespējām jauniešu izglītības un karjeras attīstībai, Latvijā norisinās ikgadējā akcija "Atpakaļ uz skolu". Akcijas laikā eksperti - ES institūciju darbinieki, valsts un pašvaldības iestāžu pārstāvji, NVO aktīvisti un citi speciālisti – tiekas ar skolēniem visā Latvijā.

Aicinām ekspertus pieteikt dalību akcijā "Atpakaļ uz skolu 2018" līdz pat 13. aprīlim, aizpildot elektronisko pieteikuma anketu http://esmaja.lv/atpakal_uz_skolu Katrs interesents var izvēlēties apmeklēt savu kādreizējo skolu vai arī skolu, kas ir izteikusi vēlēšanos uzņemt ekspertus un atrodama sarakstā: http://ej.uz/AUS18-infoEkspertiem Šajā saitē atrodami arī materiāli, kurus var izmantot, gatavojoties tikties ar skolēniem. Kad esat izvēlējušies skolu, kuru apmeklēsiet, lūdzam sazināties ar Eduardu Gauši, akcijas "Atpakaļ uz skolu 2018" skolu vizīšu koordinatoru, e-pasts: aus@klubsmaja.lv, mobilais tālrunis: +37126328212, viņš palīdzēs gan saziņā ar skolu, gan ar citiem organizatoriskas dabas jautājumiem. Akciju īsteno Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar jaunatnes organizāciju "Klubs "Māja" – jaunatne vienotai Eiropai".

Pirmās šī gada akcijas "Atpakaļ uz skolu" ekspertu vizītes jau notikušas. Ar jauniešiem Rīgas 46. vidusskolā un Rīgas Rīnūžu vidusskolā tikās Baltijas jūras valstu padomes sekretariāta pārstāve Zane Šime. "Piedaloties akcijā jau piekto gadu, pārliecinos par vidusskolēnu interesi par Eiropas Savienību, tātad arī akcijas būtiskumu. Šī ir lieliska iespēja Eiropas lietu ekspertam ne vien iepazīstināt ar saviem ikdienas darba pienākumiem, bet arī iedvesmot topošos profesionāļus. Savukārt man personīgi bija vērtīgi iepazīt skolēnu priekšstatus un zināšanas par Eiropu," savu dalību akcijā raksturo Zane Šime.

Īpaši priecīgi savus bijušos audzēkņus satikt ir reģionu skolas. Piemēram, Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroja pārstāve Jolanta Borīte tikās ar jauniešiem savā dzimtajā Salacgrīvas vidusskolā. Salacgrīvas vidusskolas pārstāve Iveta Kupča pēc tikšanās atzīst, ka skolēniem ir saistoši dzirdēt stāstus no bijušā skolas audzēkņa, ne tikai par eksperta darba ikdienu, bet arī skolas dzīvi agrāk. "Tikšanās ar mūsu skolas audzēkni Jolantu bija ļoti iedvesmojoša - caur humoru un vieglumu viņa stāstīja par savas karjeras izaugsmi. Viņas uzstāšanās atstāja jauniešiem tik svarīgo pārliecību, ka viss ir iespējams," vērtē I. Kupča.

Interesi un dalību akcijā izrādījušas arī vēstniecības – piemēram, Somijas vēstniecības Latvijā pārstāvji jau paguvuši viesoties Alūksnes novada Bejas pamatskolā.

Par akciju "Atpakaļ uz skolu"

Akcija "Atpakaļ uz skolu" Latvijā tiek rīkota kopš 2008. gada. Par šīs iniciatīvas Eiropas lietu ekspertu var kļūt ikviens, kurš savā ikdienā ir profesionāli saistīts ar Eiropas Savienības tematiku, strādājot Eiropas Savienības institūcijās, valsts vai pašvaldības iestādēs, vai nevalstiskajā sektorā. Akcijas ietvaros eksperti var apmeklēt kādu no akcijai pieteiktajām skolām, doties uz savu dzimto skolu vai apciemot jebkuru citu Latvijas izglītības iestādi. Pēc pieteikuma anketas aizpildīšanas akcijas koordinatori sazinās ar ekspertu un palīdz norunāt vizītes norises laiku, kā arī risina organizatoriskus jautājumus. Aktuālā informācija par projektu pieejama http://esmaja.lv/atpakal_uz_skolu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU