DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. februārī, 2018
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Valsts prezidents sāk diskusiju ciklu par Latvijas tiesu varai aktuāliem jautājumiem

Lai stiprinātu tiesu varu kā demokrātiskas valsts pamatu, Valsts prezidents Raimonds Vējonis aizsāk diskusiju ciklu “Tiesu varas aktuālie jautājumi: iespējas un izaicinājumi”. Pirmā diskusija notiks ceturtdien, 22. februārī plkst. 13.00 Rīgas pils Svētku zālē.

Diskusiju ciklā tiešā un atklātā profesionāļu sarunā tiks meklēti risinājumi, lai panāktu būtiskus uzlabojumus tiesu sistēmā. Pirmās diskusijas dalībniekus un vērotājus Valsts prezidents aicina domāt par tiesneša lomu un atbildību par tiesiskumu Latvijā.

Diskusijā paredzēts uzklausīt Augstākās tiesas Civillietu departamenta tiesneša, Disciplinārtiesas priekšsēdētāja Aigara Strupiša, Satversmes tiesas tiesneša Alda Laviņa, Administratīvās rajona tiesas priekšsēdētājas un Tieslietu padomes locekles Ilzes Freimanes, kā arī Latvijas Universitātes (LU) emeritētās profesores Dr.phil. Skaidrītes Lasmanes un TV3 žurnālista Arņa Krauzes domas par to, kādi tiesneši ir nepieciešami mūsu valstij. Diskusiju vadīs LU asociētais profesors un Valsts prezidenta Tiesiskās vides pilnveides komisijas loceklis Dr.sc.pol. Ivars Ījabs. 

Uz diskusiju aicināti tiesneši, tiesu politikas veidotāji un tiesu varai piederīgas personas, kā arī akadēmisko aprindu pārstāvji un citi jomas lietpratēji.

Tāpat diskusijā aicināti būt klāt arī plašsaziņas līdzekļu pārstāvji, piesakoties līdz 21. februāra plkst. 17.00 (rakstot uz e-pastu prese@president.lv). 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU