DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
22. janvārī, 2018
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Notiks starptautisks mācību seminārs par ēnu ekonomikas izpausmēm kultūras priekšmetu aprites jomā

Publicēts pirms 3 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
23. un 24. janvārī Valsts administrācijas skola sadarbībā ar Interpolu, itāļu Karabinieru dienestu, UNESCO, UNODC un UNIDROIT organizē mācību semināru “Starptautisks mācību seminārs par ēnu ekonomikas izpausmēm kultūras priekšmetu aprites jomā”, kuru atklās Kultūras ministrijas valsts sekretāra vietniece kultūrpolitikas jautājumos Dace Vilsone un Itālijas Republikas vēstnieks Latvijā Sebastjāno Fulči (Sebastiano Fulci)

"Pašreiz dzīvojam laikā, kad daļa sabiedrības, UNESCO tai skaitā, iestājas par mieru pasaulē un kultūru dažādību, bet vienlaikus pasaulē vēl aizvien notiek nežēlīgas cīņas ar viedokļu un interešu sadursmēm. To rezultātā cieš gan cilvēki, gan arī kultūras mantojums: vietumis tiekot pilnībā iznīcināts, bet vietumis izlaupīts. Tāpēc ir svarīgi runāt par noziedzības apkarošanu kultūras priekšmetu aprites jomā, atgādinot, ka ikviens no mums ir līdzatbildīgs par to, vai un kādu kultūras mantojumu spēsim nosargāt nākamajām paaudzēm," uzsver UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāre Baiba Moļņika.

Semināra ietvaros ir plānotas vairākas tematiskās sesijas – apskats par kultūras priekšmetu nelikumīgu apgrozību un kultūras priekšmetu viltojumiem; aktuālās tendences kultūras priekšmetu nelegālajā tirgū un to nelikumīga tirdzniecība internetā; kultūras preču tirgus monitorings; pievienošanās UNESCO 1970. gada un UNIDROIT 1995. gada konvencijām un to ieviešanas aspekti; organizētās noziedzības apkarošana kultūras priekšmetu nelikumīgas aprites kontekstā; arheoloģisko senvietu un citu kultūras objektu aizsardzība. Notiks arī paneļdiskusija par noziedzības apkarošanu, kultūras mantojuma aizsardzību un ēnu ekonomikas mazināšanu, kā arī būs praktisku gadījumu analīze.

Semināra organizēšana ir tostarp saistīta ar paredzamo Latvijas pievienošanos UNESCO 1970. gada un UNIDROIT 1995. gada konvencijai.

Seminārā piedalīsies vairākas institūcijas – tiesību aizsardzības iestādes, Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija, ministrijas u.c.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU