DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
Raivis Dzintars
Nacionālās apvienības Saeimas frakcijas priekšsēdētājs
28. jūlijā, 2017
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Atklātā vēstule
TĒMA: Politika

Raivja Dzintara atklāta vēstule Valsts prezidentam, saistībā ar tā dēvēto "oligarhu lietu"

Saistībā ar tā dēvēto “oligarhu sarunu” publiskošanu Jūs esat paudis atbalstu Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisijas izveidei. Vēl jo vairāk – lai nepieļautu atsevišķu ietekmīgu cilvēku un to apšaubāmas darbības ēnu pār Latvijas parlamentu un politisko vidi kopumā, Jūs aicinājāt Saeimu nekavēties ar šādas izmeklēšanas komisijas izveidi un sasaukt tās sēdi iespējami ātrāk.

Krievijas iespējamā ietekme un Kremļa sadarbības partnera "Saskaņas" lobēšana ir jautājums, kas "oligarhu sarunu" kontekstā Nacionālās apvienības vēlētājiem ir viens no būtiskākajiem. Šādos apstākļos balsojums par Ingunu Sudrabu kā izmeklēšanas komisijas vadītāju ne tikai palielina sabiedrības neuzticību, bet demonstrē ņirgāšanos un visatļautību.

Inguna Sudraba iespējamās "oligarhu sarunās" minēta kā premjers, par kuru nolemts Maskavā. Neatkarīgas Latvijas amatpersona nav izraugāma Maskavā. Jau šādai iespējamībai vajadzētu kalpot par politiskās vides mobilizējošu faktoru, lai izteikumus rūpīgi izmeklētu. Ar šādu aicinājumu esmu personīgi vērsies Drošības policijā. Arī parlamentārai izmeklēšanas komisijai šī epizode būtu jāizanalizē un jāsniedz pilsoņiem pārliecinošas atbildes. Šādas komisijas vadību atklātā balsojumā uzticēt pašai Ingunai Sudrabai no attiecīgo politiķu puses ir amorāls un bīstams izaicinājums. Tā ir rotaļāšanās ar Latvijas valstiskumu, ko neatkarīgi no politiskās piederības un pārliecības mēs nedrīkstam pieļaut.

10. Saeimas vairākuma balsojums par aizliegumu veikt kratīšanu tā brīža deputāta Ainara Šlesera dzīvesvietā bija simbolisks solis, kas toreiz lika prezidentam izšķirties par parlamenta atlaišanu. Minētais balsojums ciniskuma apmērā, manuprāt, atpaliek no tā, ko Saeima nupat piedzīvoja izmeklēšanas komisijas vadības vēlēšanās.

Prezidenta kungs! Nacionālā apvienība rosinās atcelt izmeklēšanas komisijas vadītāju jau tuvākajā komisijas sēdē. Aicinu Jūs aktīvi iesaistīties, uzrunāt partiju pārstāvjus un panākt, ka apkaunojošais balsojums jau drīzumā kļūst par izlabotu kļūdu. Šis nav jautājums par parlamenta demokrātiski izdarītu izvēli. Balsojums, kas simbolizē attieksmi pret draudiem nacionālai drošībai, vienojis nekur neformulētu politisku aliansi, no dažādu partiju, tai skaitā "Saskaņas" pārstāvjiem. Notikušais uzticību Latvijas valstiskumam var ievainot vairāk nekā ārvalstu hibrīdkara elementi, ja vien šis gadījums nav par tādu jau uzskatāms.

Valsts prezidenta goda lieta un pienākums ir šādās situācijās apliecināt savu ietekmi un varēšanu. Gaidot Jūsu rīcību,

 

ar cieņu,
Raivis Dzintars
Nacionālās apvienības Saeimas frakcijas priekšsēdētājs

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU