DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
11. janvārī, 2017
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

Kā aizstāvēt savas intereses Eiropas Savienībā – praktisks ceļvedis 26.janvārī ES mājā

Publicēts pirms 5 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
Eiropas Savienības (ES) institūcijās Briselē un Strasbūrā pieņemtie lēmumi tieši ietekmē mūsu ikdienu Latvijā, jo teju 80% nacionālo likumu ir balstīti uz ES direktīvām un regulām. Aicinām interešu grupu pārstāvjus, žurnālistus, uzņēmējus u.c. interesentus apmeklēt nodarbību „Kā aizstāvēt savas intereses Eiropas Savienībā – praktisks ceļvedis”.

Bezmaksas praktiskā nodarbība notiks ceturtdien, 26. janvārī, no plkst. 16.00 līdz 18.00 ES mājā, 1.stāvā (Aspazijas bulvārī 28, Rīgā).

Pasākumā uzzināsiet, kur un kā meklēt ES atbildīgo institūciju virzītos un jau pieņemtos juridiskos dokumentus – regulas, direktīvas, lēmumus u.c. Kā prasmīgi lasīt un orientēties ES likumos?

Praktisko nodarbību vadīs Eiropas Parlamenta informācijas biroja Latvijā vadītāja Marta Rībele un ekonomikas padomnieks Eiropas Komisijas pārstāvniecībā Latvijā Mārtiņš Zemītis.

Marta Rībele: "Līdz pat 80% Latvijas likumu ir balstīti uz ES direktīvām un regulām, ko izstrādā Eiropas Komisija, bet pieņem Eiropas Parlaments un Eiropas Savienības Padome. Tāpēc ir jāmāk sekot līdzi ES likumu izstrādei, jāprot īstajā brīdī aizstāvēt un lobēt Latvijas intereses."

Ikvienam tiesību aktam var izsekot – no tā ierosināšanas līdz galīga redakcijas pieņemšanai. Mārtiņš Zemītis: "Jo ātrāk sapratīsiet, kas notiek un kurā ES institūcijā atrodas konkrētais tiesību akts, jo lielākas izredzes ir kaut ko ietekmēt ."

Nodarbībā arī uzzināsiet, kā un kurā brīdī Latvijas organizācijas un iestādes var iejaukties ES likumdošanas tapšanā, un pie kā jāvēršas, lai panāktu vēlamās izmaiņas?

Kas ir Eiropas Parlamenta "Likumdošanas observatorija" un kā to prasmīgi izmantot, lai monitorētu ES lēmumu pieņemšanas procesu? Uzziniet arī par aplikāciju "Likumdošanas vilciens", kuras mērķis ir ļaut ērtāk sekot līdzi ES likumdošanas darbam saistībā ar Eiropas Savienības desmit prioritātēm.

Vietu skaits pasākumā ir ierobežots, tāpēc aicinām interesentus pieteikties jau iepriekš tiešsaistē https://goo.gl/forms/di4svvwq0LQxsGsF3.
Atgādinām, ka visi pasākumi ES mājā ir bezmaksas.

Janvārī ES mājā īpaša uzmanība tiek pievērsta ES likumdošanas tēmai. Turpinājums nodarbībai "Kā sekot līdzi Eiropas Savienības likumiem?" būs apmācību kurss angļu valodā "EUR-Lex portāls – oficiālie vārti uz ES tiesību aktiem", kas ES mājā notiks 30. janvārī no plkst. 9.30 līdz 17.00. Plašāka informācija: http://ej.uz/EUR-LextrainingEUHouse.

 

Anita Jansone, Eiropas Savienības mājas Zināšanu, sarunu un mākslas istabu vadītāja

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU