DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. decembrī, 2016
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Vēsturisku Ziemassvētku kartīšu izstāde rotās Raiņa bulvāra 7 metāla sētu

Publicēts pirms 5 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
Sirsnīgas Ziemassvētku kartītes, ko gatavojuši un sūtījuši uz Sibīriju izsūtītie cilvēki saviem tuviniekiem, veselu mēnesi rotās Latvijas Okupācijas muzeja pagaidu mītnes Rīgā, Raiņa bulvārī 7 metāla sētu. Muzejs ir sagatavojies izstādi „Atceries mani Ziemassvētkos”, kas kalpos divējādā veidā — ienesīs svētku noskaņu Raiņa bulvārī un atgādinās par Latvijas tautas grūtajiem brižiem, kam cilvēki tomēr spēja likt pretī mīlestību.

Izstādes veidotāja Lita Zemvalde stāsta: " Ziemassvētkos muzejs vēlas dalīties ar nelielu daļu no muzeja krājumā esošajām Ziemassvētku un apsveikumu kartītēm, lai uzburtu svētku sajūtu, izdaiļotu ielu un iepriecinātu muzeja apmeklētājus un garāmgājējus.

Lielākoties kartītēm autors vai sūtītājs nav zināms, bet ir zināmas vietas, kurās persona kartīti ir saņēmusi. Tās tikušas sūtītas radiem un draugiem uz mājām Latvijā ar vissiltākajiem vēlējumiem un dzejas rindām svētkos, gan savstarpēji nometņu vidū nodotas paziņām kā sveiciens ziemas saulgriežos. Izsūtījumā Padomju Savienības austrumos atradās arī mākslinieki, kuri turpināja radošās izpausmes. Viņi iemainīja savus darinājumus pret kaut ko vērtīgu. Līdz ar to dažreiz kartiņu vidū, kas sūtītas un saņemtas atšķirīgās vietās Sibīrijā, pamanāms viens un tas pats rokraksts. Kartītēs attēlotais liecina, ka dzīves grūtībās cilvēki tāpat saglabājuši humoru izjūtu, spēju uzburt skaistu un siltu svētku sajūtu, kaut iespējams reālajā dzīvē tā bija pavisam cita. Mūsu muzeja Ziemassvētku kartīšu krājums ir starptautisks un bieži tajās paslēpies arī kāds simbolisks elements sarkanbaltsarkanās krāsās, kas liecina, ka izsūtījumā, tālu prom no mājām, par Ziemassvētkiem tomēr tika domāts Latvijas veidolā. Aicinām ikvienu uz izstādes atklāšanu 15.decembrī plkst. 16.00 Raiņa bulvārī 7."

Izstāde būs redzama līdz janvāra beigām. Tā veidota kā daļa no Latvijas Kultūras ministrijas atbalstītā projekta sabiedrības integrācijas un starpkultūru dialoga attīstības jomā. Izstādes mākslinieks— Rolands Vēgners.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU