DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
29. novembrī, 2016
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Latvijas jaunieši dodas uz profesiju olimpiskajām spēlēm EuroSkills 2016

Publicēts pirms 4 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
Šodien 12 Latvijas talantīgākie jaunieši dodas uz Gēteborgu Zviedrijā, lai lielākajā un prestižākajā Eiropas jauno profesionāļu meistarības konkursā EuroSkills 2016 demonstrētu savas prasmes 35 valstu konkurencē. Konkursā sacentīsies 450 dalībnieki 35 profesijās, un konkursa norisi vēros teju 40 000 vispārējo un profesionālo skolu audzēkņi un citi interesenti.

"Piedalīšanās Eiropas mēroga konkursā EuroSkills jauniešiem sniedz iespēju ne tikai gūt personīgus panākumus, bet arī prezentēt savas valsts profesionālās izglītības līmeni, salīdzināt savas profesionālās spējas daudzvalstu mērogā, demonstrēt izcilību un vairot profesionālās izglītības pievilcību. Arī šogad Latvijas komanda gatavošanās periodā ir uzrādījusi ļoti labus rezultātus un gaidām brīdi, kad mūsu jaunieši varēs demonstrēt savu profesionalitāti starptautiskā līmenī," atklāj Dita Traidās, Latvijas komandas vadītāja, WorldSkills Europe valdes pārstāve un VIAA direktore.

EuroSkills konkurss norisināsies no 1. līdz 3. decembrim, bet jau 30. novembrī visu 35 valstu jaunie profesionāļi, eksperti un delegāciju pārstāvji piedalīsies grandiozajā atklāšanas ceremonijā. Savukārt svinīgā apbalvošanas ceremonija, kurā paziņos Eiropas labākos katrā profesijā, notiks 4. decembrī.

Konkursu organizē, lai popularizētu izcilību un celtu profesionālās izglītības prestižu visā pasaulē. Paralēli konkursa norisei notiek dažādi pasākumi, piemēram, paraugdemonstrācijas, kurās apmeklētājiem būs iespēja iejusties dažādās profesijās, izglītības līderu forums, kurā diskutēs par prasmēm nākotnē, kā arī konference par rūpniecības nozarei nepieciešamajām profesijām un citi pasākumi.  

Sīvā konkurencē starp teju 35 valstu labākajiem cīnīsies 12 jaunie talanti no Latvijas:

  • žgrafiskā dizainere Anete Aizbalte, Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskola "Saules skola";
  • žinformācijas un komunikācijas tehnoloģijas speciālisti Andrejs Anaņevičs, Liepājas Valsts tehnikums, un Guntis Graudiņš, Priekuļu tehnikums;
  • žapģērbu modelētājas un izgatavotājas Ieva Blūma, Rīgas Stila un modes profesionālā vidusskola, un Kate Stroža, Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskola "Saules skola";
  • želektriķis Andis Lācis, Rīgas Valsts tehnikums;
  • žlauksaimniecības tehnikas mehāniķis Krišjānis Jurāns, Priekuļu tehnikums;
  • žmēbeļu galdnieks Reinis Gusts, Cēsu Profesionālā vidusskola;
  • žpavāre Kristiāna Šteinfelde, Kandavas Valsts lauksaimniecības tehnikums;
  • žskatlogu noformētāja Linda Vilka, Liepājas Dizaina un modes vidusskola;
  • žviesmīlis Anrijs Eglītis, Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums;
  • žweb lapu izstrādātājs Igors Novickis, Rīgas Tehniskā koledža.

Konkurss EuroSkills notiek katru otro gadu, mijoties ar pasaules līmeņa konkursu WorldSkills. Iespēja startēt kādā no šiem konkursiem jauniešiem ir tikai reizi dzīvē. Starptautiskajos konkursos Latvija ir pārstāvēta sešas reizes un katru gadu ir labi panākumi, piemēram, iepriekšējā konkursā EuroSkills iegūtas divas zelta un četras izcilības medaļas, bet 2015. gada konkursā WorldSkills – četras izcilības medaļas.  

Jauno profesionāļu gatavošanos un dalību konkursā EuroSkills 2016 līdzfinansē Eiropas Sociālā fonda projekts "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs".

Latvijas nacionālās komandas sacensību gaitai varēs sekot līdzi SkillsLatvia Facebook profilā un VIAA mājaslapas sadaļā EuroSkills 2016.

Kristīne Keiča
VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas
sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU