DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
11. augustā, 2016
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Politika

Vēstniecība atbalsta Latviešu bērnu nometni Sandbijā

Publicēts pirms 7 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
Latvijas vēstniecība Zviedrijā informē:
Latvijas vēstnieks Zviedrijā Gints Jegermanis apciemoja Latviešu bērnu nometni Sandbijā, Ēlandes salā, 9. un 10. augustā. Nometne darbojas kopš 2. augusta un šodien ir tās noslēguma diena. Latvijas vēstniecība Zviedrijā finansiāli atbalsta nometnes norisi.

Sarunā ar bērniem un vecākiem vēstnieks pastāstīja par savu darbu, par to, ko nozīmē būt Latvijas vēstniekam. Atvadoties vēstnieks Gints Jegermanis uzsvēra, ka no pašu latviešu gribas un pašapziņas ir atkarīgs tas, kāda uzaugs jaunā diasporas paaudze, kā arī izteica pateicību par vecāku darbu šajā nometnē un ikdienā, gādājot par latviešu kultūras un valodas turpināšanu savos bērnos. Šogad nometnē piedalījās arī trīs latvieši, kas tajā satikās pirms 30 gadiem. Tagad viņi uz nometni Sandbijā ved savus bērnus.

Latviešu bērnu nometne Sandbijā notiek kopš 20. gadsimta 50. gadiem. Tā atrodas bijušajā Sandbijas mācītāja muižā, kuru savā īpašumā ir ieguvušas Zviedrijas un Vācijas latviešu ev. lut. draudzes. Sākotnēji šo nometni izveidoja mācītājs Jānis Sviķis, lai Vācijas latviešu bērni varētu vasarās kopt latviešu patību, mācīties valodu, apgūt mūsu tautas garamantas un kultūru. Šogad nometnē piedalījās latviešu ģimenes no Zviedrijas, Vācijas, Somijas un Latvijas.

Zviedrijas latviešu ev. lut. draudzes katru gadu gādā, lai jūlijā vairākas nedēļas šajā nometnē nokļūtu Latvijas bērni no nelabvēlīgām ģimenēm un bērnunamiem. Nometni atbalsta arī Sandbijas un Ēlandes zviedru sabiedrība un ģimenes. Vēstniekam G. Jegermanim bija iespēja viesoties vienā šādā ģimenē.

Latvijas vēstniecība Zviedrijā
 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI