DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
12. martā, 2015
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Šodien atklāj starptautisku konferenci par kultūras mantojuma, laikmetīgās arhitektūras un dizaina mijiedarbību

Publicēts pirms 10 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
Rīga, 2015. gada 12.marts. – Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē laikā 12. un 13.martā Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija un Latvijas Republikas Kultūras ministrija ar Eiropas Savienības programmas „Radošā Eiropa” atbalstu rīko starptautisku konferenci „Kultūras mantojuma, laikmetīgās arhitektūras un dizaina mijiedarbība”.

Konference notiks Latvijas Mākslas akadēmijas telpās (Kalpaka bulvārī 13, Rīgā) un to apmeklēs vairāk nekā 140 dalībnieki no 27 valstīm: Austrijas, Beļģijas, Bulgārijas, Lielbritānijas, Horvātijas, Dānijas, Igaunijas, Somijas, Francijas, Vācijas, Grieķijas, Ungārijas, Īrijas, Itālijas, Latvijas, Lietuvas, Luksemburgas, Maltas, Nīderlandes, Norvēģijas, Polijas, Rumānijas, Slovēnijas, Slovākijas, Spānijas, Zviedrijas, Šveices.

12.martā plkst. 14.30 konferenci atklās Eiropas Komisijas Izglītības, kultūras, jaunatnes un sporta komisārs Tibors Navračičs (Tibor Navracsics). 13.martā plkst. 15.30 par turpmāk veicamajām darbībām kultūras mantojuma un laikmetīgās arhitektūras mijiedarbības veicināšanā runās Polijas Republikas kultūras un nacionālā mantojuma ministre Malgoržata Ominalovska (Małgorzata Omilanowska) un Latvijas Republikas kultūras ministre Dace Melbārde.

"Cilvēks vienmēr ir gribējis dzīvot un strādāt ērtā un estētiski augstvērtīgā vidē, kas iedvesmo, papildina, rada noskaņu – vietā, kurai ir pagātne. Kultūras mantojuma saglabāšanas filozofijai ir svarīgi panākt līdzsvarotu, uz kvalitāti orientētu kultūras mantojuma un mūsdienu telpiskās vides līdzāspastāvēšanu, tādā veidā radot videi augstāku pievienoto vērtību. Mūsdienās kultūras mantojuma nozare kļūst par starpdisciplināru fenomenu. Kultūras mantojuma jēdziens tiek izprasts arvien plašāk, un mūsdienu arhitektūra, māksla un dizains kļūst par mantojuma nozares sadarbības ciešāko partneri. Latvijai šajā jautājumā ir pieredze, ar ko varam lepoties," uzsver Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas vadītājs Juris Dambis. Konferences mērķis ir diskutēt par sabiedrībā iesakņojušos uzskatu, ka kultūras mantojums traucē attīstībai; tieši otrādi – tas ir iedvesmas avots, resurss jaunradei, attīstībai un kvalitatīvas dzīves telpas veidošanai. Konferences programma pielikumā.

Lai iesaistītu diskusijā plašāku sabiedrību, interneta vietnē heritageriga2015.lv ir pieejami darba dokumenti, un konferencei tiks nodrošināta arī tiešraide vietnē heritageriga2015.lv/tiesraide/. Konferences delegāti, augstskolu studenti un citi interesenti jau šobrīd ir aicināti paust viedokli un diskutēt sociālajos tīklos par kultūras mantojuma lomu kvalitatīvas dzīves telpas attīstībā – Twitter.com/mantojums un Facebook.com/mantojums. Vietnē heritageriga2015.lv konferences laikā būs iespēja iepazīties ar konferences dalībnieku kopīgā paziņojuma projektu un to komentēt.

Šī ir viena no trim Kultūras ministrijas starptautiskām konferencēm Latvijas prezidentūras ES Padomē ietvaros, kuras notiek radošās darbības nedēļas "radi!2015" laikā. No 9. līdz 10.martam notika starptautiska konference "Eiropas audiovizuālo mediju tirgus stiprināšana – eiropeiskās identitātes attīstībai", savukārt no 11. līdz 12.martam – starptautiska konference "Kultūras un radošo industriju pārneses process".

Radošās darbības nedēļas "radi!2015" laikā Rīgā notiek dažādi radoši pasākumi, diskusijas un darbnīcas ar mērķi veicināt sabiedrības izpratni par kultūras un radošajām industrijām, radošumu veicinošu izglītību, inovācijām, zināšanu ekonomiku un radošu pārvaldību.

Katrīna Kukaine (kultūras mantojuma konference LMA)
mediju koordinatore
Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI