DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
10. novembrī, 2008
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Lauku attīstība

Par izmaiņām Sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas (OCTA) likumā

Publicēts pirms 13 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
No 2008. gada 21. novembra stājas spēkā grozījumi Sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas (OCTA) likumā. (Grozījumi publicēti laikraksta „Latvijas Vēstnesis” 2008. gada 7. novembra 174. numurā.)

Grozījumi OCTA likumā nosaka, ka zemnieku un zvejnieku saimniecības par saviem traktoriem un traktortehnikas piekabēm no apdrošināšanas sabiedrībām var pieprasīt par 30 procentiem samazināt apdrošinātāja noteiktās apdrošināšanas prēmijas maksājumu.

Pārējie lauksaimniecības produkcijas ražotāji – komersanti vai fiziskas personas – no apdrošināšanas sabiedrībām var pieprasīt par 30 procentiem samazināt apdrošinātāja noteiktās apdrošināšanas prēmijas maksājumu par traktortehniku, apdrošinātājam iesniedzot pašvaldības izziņu par atbilstošajā kalendāra gadā īpašumā, pastāvīgā lietošanā vai nomā esošo zemes platību, kas tiek izmantota lauksaimniecības produkcijas ražošanai.

Līdz zemnieku un zvejnieku saimniecību statusa, dibināšanas un darbības pamatnoteikumu tiesiskā regulējuma nodrošināšanai atbilstoši Zemnieku un zvejnieku saimniecību likumam šajā likumā ietvertais apdrošinātāja noteiktās apdrošināšanas prēmijas maksājuma samazinājums attiecas arī uz tiem zemnieka vai zvejnieka saimniecības īpašniekiem, kuru saimniecība nav ierakstīta komercreģistrā.

Informāciju sagatavoja
Elīna Olante
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas
pārvaldes vecākā referente
Tālrunis: 67878705
elina.olante@zm.gov.lv

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU