SKAIDROJUMI
>
Zini savas tiesības un iespējas!
TĒMAS
Aiga Nulle
LV portāls
31. martā, 2022
RUBRIKA: Infografika
TĒMA: Politika
1
10
1
10

Aptauja atklāj: pieaug iedzīvotāju īpatsvars, kuri vēlēšanām neredz jēgu

2022. gada 1. oktobrī Latvijā notiks 14. Saeimas vēlēšanas, kurās uz nākamajiem četriem gadiem būs jāievēl 100 parlamenta deputāti. Lai noskaidrotu vēlētāju viedokli par dalību gaidāmajās vēlēšanās un citiem ar vēlēšanu norisi saistītajiem aspektiem, Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) sadarbībā ar pētījumu centru SKDS februārī veica aptauju, kurā tika noskaidrots, ka šogad vēlēšanās neplāno piedalīties 26% respondentu.

Pētījums apliecina, ka 1. oktobrī gaidāmajās Saeimas vēlēšanās plāno piedalīties 66% respondentu, kas ir par 11% mazāk nekā 2018. gadā, kad 13. Saeimas vēlēšanās plānoja piedalīties 77% vēlētāju. Kā biežāk minētie iemesli dalībai vēlēšanās, nosaukti pilsoņa pienākums (43%) un cerības uz labāku nākotni, pārmaiņām (29%).

Gadu no gada pieaug to vēlētāju skaits, kuri neplāno piedalīties vēlēšanās, jo uzskata, ka tam nav jēgas un nekas nemainīsies. Ja 2018. gadā šādi domāja 20% respondentu, tad šogad šādi uzskata jau 36% vēlētāju, kas nozīmē, ka diemžēl arī šīgada Saeimas vēlēšanās ar lielu varbūtību var saglabāties vēlētāju līdzdalības samazināšanās tendence.

Jāatgādina, ka 13. Saeimas vēlēšanās piedalījās 844 925 jeb 54,6 procenti balsstiesīgo pilsoņu, kas ir vēsturiski zemākā vēlētāju aktivitāte parlamenta vēlēšanās Latvijā.

Aptauja tika veikta no 2022. gada 11. līdz 22. februārim visā Latvijā, un tajā piedalījās 888 Latvijas pilsoņi vecumā no 18 līdz 75 gadiem.

Detalizētāk ar aptaujas rezultātiem iespējams iepazīties CVK mājaslapas sadaļā “Pētījumi”.

Labs saturs
10
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU