SKAIDROJUMI
>
Zini savas tiesības un iespējas!
TĒMAS
19. septembrī, 2008
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Likumprojekts
1
1

Sociālo rehabilitāciju saņems vairāk cietušo bērnu

Publicēts pirms 17 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
Vardarbība ir viena no šā brīža aktuālākajām problēmām Latvijā. Situācija ir dramatiska, neraugoties uz valsts apņemšanos cīnīties pret vardarbību gan saistībā ar starptautiskām konvencijām, gan pašmāju likumiem. Vardarbība sabiedrībā varētu būt pat ievērojami lielāka, nekā liecina statistika un cilvēki domā, jo tā ir tabu tēma, par kuru cietušie publiski kautrējas runāt. Viens par otru skaudrāki ir šie stāsti, kas liecina par cilvēku nežēlību vienam pret otru.

Ministru kabinetā (MK) šā gada 8.septembrī ir apstiprināti Labklājības ministrijas (LM) sagatavotie grozījumi 1999.gada 8.jūnija MK noteikumos nr. 208 „Kārtība, kādā bērnam, kurš cietis no prettiesiskām darbībām, sniedzama nepieciešamā palīdzība”.

Noteikumi nosaka kārtību, kādā bērnam, kurš ir prettiesisku darbību – noziedzīga nodarījuma, ekspluatācijas, seksuālas izmantošanas, vardarbības vai jebkādas citas nelikumīgas, cietsirdīgas vai cieņu aizskarošas darbības – upuris, par valsts budžeta līdzekļiem sniedz nepieciešamo palīdzību, lai viņš atgūtu fizisko un psihisko veselību un integrētos sabiedrībā.

Saskaņā ar noteikumiem sociālās rehabilitācijas pakalpojumu piešķiršanas kārtība cietušajiem bērniem kļūs pilnīgāka, portālu LV.LV informē LM Komunikācijas departaments. Palīdzību saņems vairāk cietušo bērnu dzīvesvietā, ieslodzījuma vietā, sociālās korekcijas izglītības iestādē un bērnu aprūpes iestādē vai sociālās rehabilitācijas institūcijā. Atveseļošanās kurss rehabilitācijas iestādē būs līdz 30 dienām (ne vairāk par desmit 45 minūšu konsultācijām), bet gadījumos, kuros par vardarbības faktu uzsākts kriminālprocess, bērnam, vardarbības upurim, sniegtais rehabilitācijas pakalpojums tiks nodrošināts 60 dienas.

Jaunā kārtība paredz, ka sociālais dienests sniegs palīdzību ne tikai pēc sociālās rehabilitācijas kursa beigām, bet jau strādās ar ģimeni laikā, kad bērns saņem sociālo palīdzību. Ja saskaņā ar psihologa vai sociālā darbinieka atzinumu būs nepieciešams, lai kopā ar bērnu sociālās rehabilitācijas institūcijā uzturētos kāds viņa ģimenes loceklis vai persona, kas bērnu aprūpē, šīs personas uzturēšanos attiecīgajā institūcijā finansēs no valsts budžeta līdzekļiem.

"Sociālos pakalpojumus atkarībā no pakalpojumu specifikas nodrošina valsts, pašvaldības un nevalstiskās organizācijas. No vardarbības cietušo bērnu rehabilitācija ir viens no valsts finansētajiem sociālajiem pakalpojumiem."

Ja palīdzību bērnam, kurš varētu būt cietis no vardarbības, sniegs ārstniecības vai medicīniskās rehabilitācijas institūcija, par šo faktu būs jāziņo ne tikai policijai un bērna dzīvesvietas bāriņtiesai, kā tas bijis līdz šim, bet arī sociālajam dienestam.

No vardarbības cietušo bērnu sociālajai rehabilitācijai šogad paredzēti 425,45 tūkstoši latu, informē LM. Lai saņemtu valsts apmaksāto sociālo palīdzību no vardarbības cietušajiem bērniem, personām jāvēršas savas pašvaldības sociālajā dienestā.

Sociālo pakalpojumu pārvalde informē, ka konkursa kārtībā tiesības sniegt pakalpojumus no prettiesiskām darbībām cietušiem bērniem 2008.gadā ir saņēmušas šādas institūcijas:

Nr.

Iestādes nosaukums

Adrese

Tālrunis

1.

Krāslavas bērnu sociālās rehabilitācijas centrs „Mūsmājas”

Rēzeknes iela 45, Krāslava,
LV-5601

65681700
29477329

2.

Zantes ģimenes krīzes centrs

Skolas iela 4, Zante,
Tukuma rajons, LV - 3134

mob.9384298

3.

Dobeles pilsētas dome

Brīvības iela 17,
Dobele, LV - 3701

3721360

4.

Daugavpils pilsētas domes Sociālo lietu pārvalde

Vienības ielā 8, Daugavpils, LV-5410

65423700

5.

Allažu bērnu un ģimenes atbalsta centrs

"Austrumi", Allaži, Rīgas raj.
LV - 2154

7148606

6.

Nodibinājums „Vidzemes reģionālais atbalsta centrs „Dardedze”

Raiņa iela 9F, Valmiera
LV - 4201

9178330

2008.gada 8.septembra MK noteikumi Nr. 719 „Kārtība, kādā bērnam, kurš cietis no prettiesiskām darbībām, sniedz nepieciešamo palīdzību” – http://likumi.lv/doc.php?id=181057

Bērnu tiesību aizsardzības likums – http://www.likumi.lv/doc.php?id=49096

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI