NORISES
>
Notikumi, problēmas, aktuālas tēmas
TĒMAS
31. oktobrī, 2019
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Ziņa
TĒMA: Tieslietas
17
17

Ēterā TV raidījumu cikls “Zini savas tiesības!”

Publicēts pirms 4 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Likumi ir nelokāmi, savu tiesību un pienākumu nezināšana neatbrīvo no atbildības, un par to var nākties dārgi maksāt. Lai veicinātu sabiedrības tiesībpratību, tapis oficiālā izdevēja “Latvijas Vēstnesis” un Vidzemes televīzijas “Re:TV” kopprojekts – raidījumu cikls “Zini savas tiesības!”. Sešos raidījumos tiek aplūkotas ikdienai pietuvinātas tēmas, sniedzot speciālistu padomus labākai savu tiesību izpratnei un izmantošanai.

Tiesību normas mainās – gandrīz vai katru dienu stājas spēkā kādi normatīvo aktu grozījumi, un oficiālā izdevēja “Latvijas Vēstnesis” funkcija ir tos padarīt sabiedrībai pieejamus, kā arī iespēju robežās izskaidrot likumdevēja gribu. 

“Latvijas Vēstnesis” ir vienota valsts, pilsoniskās un tiesiskās informācijas platforma (vestnesis.lv, likumi.lv, lvportals.lv un žurnāls “Jurista Vārds” / juristavards.lv). Ik mēnesi to kopumā apmeklē teju 360 tūkstoši Latvijas interneta lietotāju vecumā no 7 līdz 74 gadiem.

Uzkrātā pieredze tiesiskās informācijas pieejamības nodrošināšanā un izpratnes veicināšanā, kā arī sabiedrības pieprasījums pēc šāda satura LV portāla redakcijā radīja ideju veidot kopprojektu ar televīziju. Tā tapa sadarbības projekts ar “Re:TV” par informatīvi izglītojošu sešu raidījumu ciklu “Zini savas tiesības!”.

“Patiesībā likumi nav tik nesaprotami, kā šķietami gribas domāt. Ar šo raidījumu ciklu mūsu mērķis ir ne tikai atgādināt par pašu atbildību, bet arī aicināt cilvēkus daudz plašāk un pārliecinošāk izmantot savas likumos noteiktās tiesības un neiekulties nepatikšanās nezināšanas dēļ,” atzīst projekta vadītāja un LV portāla direktore Zaida Kalniņa.

Katrā raidījumā tuvplānā tiek apskatīta konkrēta tēma. Raidījumi ir veltīti šādiem jautājumiem:

Ikviena minētā tēma lielākā vai mazākā mērā skar mūsu dzīvi, un it kā pašsaprotami vienkāršais var neviļus pāraugt sarežģītu problēmu gūzmā, ja nebūs pietiekamu zināšanu, kā savas tiesības aizstāvēt.

Sarunā ar raidījuma viesiem tiek aplūkoti būtiskākie un praktiski noderīgākie tiesību normu aspekti. Raidījuma viesi arī komentē ķibeles, kurās nonākuši iedzīvotāji, kas vērsušies pēc padoma LV portālā, izmantojot satura kanālu E-konsultācijas.

Visos raidījumos piedāvāts arī lakonisks ieskats jaunākajās likumu normās, tādējādi veicinot cilvēku informētību par savām likumīgajām tiesībām un pienākumiem.

Raidījumu saturiskais koncepts ir “Latvijas Vēstneša” darbinieku radīts kopdarbs, sākot no idejas līdz izpildījumam, ko integrēt vienkopus apņēmās “Re:TV” komanda.

Cikla “Zini savas tiesības” raidījumi “Re:TV” ēterā sešu nedēļu garumā skatāmi katru otrdienu plkst. 22.30 (ar atkārtojumiem ceturtdienās un sestdienās), visus raidījumus būs iespēja noskatīties arī LV portāla “Youtube” kanālā. Tāpat LV portāls lasītājiem sniegs ieskatu raidījumos apskatītajās tiesību tēmās.

Satversmes 90. pants nosaka: “Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.”

#zinisavastiesības: seko LV portālam un jauno raidījumu ierakstiem arī “Facebook”; “Twitter”; “Youtube” un “Instagram”.

Labs saturs
17
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI