Zaudējumu atlīdzināšana, ja nodarīts kaitējums dzīvoklim

J
jautā:
20. jūlijā, 2016
Aija

Mans dzīvoklis tika nopludināts, jo augšējā dzīvoklī bija ugunsgrēks. Dzīvokļa īpašnieks ir pašvaldība. Šobrīd tur dzīvojošais īrnieks nav spējīgs segt zaudējumu atlīdzību. Vai šajā gadījumā pastāv iespēja saņemt zaudējumu atlīdzību no īpašnieka, t.i., Rīgas Domes?

A
atbild:
21. jūlijā, 2016

Pirmkārt, jāzina, kāds ir ugunsgrēka cēlonis – tikai tad, ja tā ir pašvaldības vaina, nevis paša īrnieka vaina, ir iespējams vērsties pret pašvaldību ar prasību par zaudējumu atlīdzināšanu civiltiesiskā kārtā. Ja pašvaldība apdrošinājusi savu civiltiesisko atbildību, tad zaudējumu varēs segt apdrošinātājs. Savukārt, ja pie ugunsgrēka izcelšanās vainīgs īrnieks, tad ar prasību par zaudējumu atlīdzināšanu civiltiesiskā kārtā jāvēršas pret īrnieku, vai arī jāvēršas pie šī īrnieka civiltiesiskās atbildības apdrošinātāja (ja tāds ir).

Mūsu padoms cietušajam – apdrošināt savu īpašumu, lai turpmāk, ja nu atgadās kāda liksta, īpašnieks būtu pasargāts!