E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 9951
Lasīšanai: 2 minūtes
2
2

Par invaliditātes noteikšanas termiņu

Publicēts pirms 8 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
13. jūlijā, 2016
Juris

Saskaņā ar www.vdeak.gov.lv mājaslapā noteikto prasību personām, kurām noteikta invaliditāte un tās termiņš tuvojas beigām, dokumenti atkārtotai VDEĀK ekspertīzei jāiesniedz 4–5 nedēļas iepriekš, kas arī tika izdarīts. Pēc šī termiņa beigām, tika saņemts VDEĀK lēmums (saskaņā ar Administratīvā procesa likuma 64. panta otro daļu) par administratīvā akta izdošanas termiņa pagarināšanu vēl par diviem mēnešiem. Vai tas nozīmē, ka iepriekš noteiktais invaliditātes iedalījums un tās termiņš ir beidzies, vai arī tas tiek pagarināts līdz jaunā administratīvā akta pieņemšanas termiņam?

A
atbild:
22. jūlijā, 2016

Invaliditātes likuma 8. panta trešā daļa  noteic, ka “prognozējamu invaliditāti, invaliditāti un darbspēju zaudējumu personai nosaka ar dienu, kad tā iesniegusi attiecīgu iesniegumu, vai ar dienu, kad tai ārvalstī izsniegta E 213 veidlapa “EEZ detalizēts medicīniskais ziņojums”, ja ekspertīze tiek veikta saskaņā ar Padomes 1971. gada 14. jūnija regulu (EEK) Nr. 1408/71 par sociālā nodrošinājuma sistēmu piemērošanu darbiniekiem un viņu ģimenēm, kas pārvietojas Kopienā”.

Kā LV portālam skaidro Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas vadītājs Andris Zīverts, personai līdz noteiktās invaliditātes termiņa beigām saglabājas noteiktā invaliditāte. Jaunais invaliditātes noteikšanas termiņš būs spēkā no nākamās dienas, neskatoties uz to, ka lēmums tiks pieņemts pēc mēneša. Tātad VDEĀK klients neko nezaudēs no saviem sociāliem pabalstiem vai pensijām. Tiesa, problēmas varētu rasties, ja ir vēl kādi sociālās palīdzības veidi, kurus nodrošina, piemēram, pašvaldība. VDEĀK ir noslēgti līgumi ar visām pašvaldībām par informācijas apmaiņu. Pašvaldība pirms pakalpojuma piešķiršanas pārliecinās par statusa esamību, kas šajā gadījumā uz kādu laiku nebūs iespējams.

Labs saturs
2
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 64 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas