Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Par radniecības fakta konstatēšanu

J
jautā:
16. aprīlī, 2016
Ivars

Nepieciešams ar tiesas palīdzību noteikt radniecību starp 2 mirušajiem brāļiem. Vienam no brāļiem nav dzimšanas apliecības. Arhīvā arī nav dzimšanas dati. Vai ir iespējams tiesā uzrādīt notariāli liecības par brāļu radniecību?

A
atbild:
12. maijā, 2016
Edīte Brikmane
LV portāls
Juris Bārtulis
ģimenes tiesībās praktizējošs jurists

Šajā gadījumā jāvēršas tiesā ar pieteikumu par juridiska fakta konstatēšanu. “Ņemot vērā mirušās personas dzimšanas apliecības neesamību, pieteicējiem līdztekus brāļu radniecību apstiprinošiem pierādījumiem jāiesniedz arī pierādījumi, kas apstiprina šādas personas eksistenci. Taču apstāklis, ka nav informācijas par personu dzīves laiku, neļauj īsti spriest, kādi pierādījumi šim nolūkam derētu,” secina jurists Juris Bārtulis.

Lai saņemtu konkrētākas atbildes šādā nestandarta situācijā, būtu ieteicams personiski vērsties pie kāda jurista, kurš, iepazinies ar konkrēto lietu un Jūsu rīcībā esošajiem dokumentiem, varēs palīdzēt arī sagatavot pieteikumu tiesai.