TĒMA: Satiksme

Ja likumā paredzēts arests, tad šis sods jāizcieš

J
jautā:
13. janvārī, 2016
Vēsma

Labdien, ja par alkohola lietošanu atņemtas tiesības uz diviem gadiem un piespriests arests 5 dienas, vai ir iespēja šīs piecas dienas atstrādāt sabiedriskajos darbos un kā rīkoties, lai nebūtu jāsēž cietumā? Paldies!

A
atbild:
19. janvārī, 2016
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam

Acīmredzot Jūsu pārkāpums kvalificēts pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 149.15 panta trešās daļas (un tajā noteiktas ļoti konkrētas soda sankcijas)

„Par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,0 promili, bet nepārsniedz 1,5 promiles, —

uzliek naudas sodu velosipēda un mopēda vadītājam simt divdesmit euro apmērā, bet cita transportlīdzekļa vadītājam piemēro administratīvo arestu no piecām līdz desmit diennaktīm, uzliek naudas sodu no astoņsimt piecdesmit līdz tūkstoš divsimt euro un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz diviem gadiem.”

Cita veida soda sankcija (kā piespiedu darbs) šajā gadījumā nav paredzēta, tātad arests būs vien jāizcieš.