Lasīšanai: 1 minūte

Puķu dobes kopšana - saimnieciskie izdevumi

J
jautā:
25. janvārī, 2011
sandra

Labdien, pie veikala atrodas puķu dobe, mūžzaļie kociņi un mauriņš. Zeme ir firmas īpašums. Vai puķu pirkšana un stādīšana, mauriņa pļaušana (benzīns, nopirkts zāles pļāvējs) ir ar saimniecisko darbību saistītie izdevumi?

A
atbild:
28. janvārī, 2011
Jadviga Neilande
sertificēta nodokļu konsultante

Jā, tie ir uzņēmuma saimnieciskie izdevumi, jo netiešā veidā saistīti ar pircēju piesaistīšanu.

Nesaimnieciskie izdevumi ir tie, kas vispār nav saistīti ar saimniecisko darbību – ražošanu, preču pārdošanu, pakalpojumu sniegšanu par atlīdzību.