Kopā ar citu personu esam izveidojuši kopdarbu, mājaslapu (nekomerciālu). Otras personas ieguldītais veikums ir mājaslapas satura informācijas apkopošana, mans veikums ir pati mājaslapas dizaina prototipa izstrāde un informācijas izvietošana mājaslapā. Otra persona izmanto šo mājaslapu, lai pasniegtu lekcijas, par ko saņem atalgojumu, un šo mājaslapu izmanto visi šīs personas studenti. Kā man rīkoties šajā situācijā autortiesību kontekstā, un vai tas ir pieļaujams?
Saskaņā ar Autortiesību likuma 19. panta pirmās daļas 2. punktu autortiesības nav uzskatāmas par pārkāptām, ja bez autora piekrišanas un bez atlīdzības samaksas šajā likumā noteiktajā kārtībā darbs tiek izmantots izglītības un pētniecības mērķiem. Saskaņā ar likuma 21. pantu darba izmantošana izglītības un pētniecības mērķiem ir atļauta, norādot izmantotā darba nosaukumu, avotu un autora vārdu, kā arī, ievērojot šā likuma 18. panta otrās daļas noteikumus, nekomerciālā nolūkā atļauts izmantot izziņotus darbus vai to fragmentus, izmantošanas mērķim atbilstošā apjomā:
1) ilustrēšanas mērķim mācību procesā, ja šāda izmantošana notiek izglītības iestādē vai citā vietā, kurā īsteno izglītības programmu, vai drošā elektroniskā vidē, kas pieejama tikai izglītojamiem un personām, kas īsteno izglītības programmu;
2) pētniecības mērķiem.
Izmantošana ilustrēšanas mērķim šā likuma izpratnē ir tāda darbu vai to fragmentu izmantošana, kas atbalsta, bagātina vai papildina mācību procesu.
Ievērojot likuma 21. panta nosacījumus par darba izmantošanu izglītības un pētniecības mērķiem, darbu var izmantot bez autora piekrišanas un atlīdzības.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!